Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fatih'te düzenlenen fuhuş operasyonunda, aralarında bar müdürünün de bulunduğu 28 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Fatih'te orla fuhuş yaptırıldığı ihbarını alan ve bunun üzerine harekete geçen Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, bugün gece saatlerinde bir diskoya baskın düzenledi. Operasyonda aralarında işletme müdürü ve 2 personelin de bulunduğu 3 kişi ile fuhuş yaptığı iddia edilen yabancı uyruklu 25 hayat kadını polis tarafından gözaltına alınarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

25 KADINA AIDS TESTİ YAPILACAK

Gözaltına alınan kadınların AIDS mikrobu taşıyıp taşımadığı, Bakırköy Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi’nde yapılacak tahlillerin ardından belirlenecek. Rusya, Ukrayna, Moldova, Gürcistan, Türkmenistan ve Fas uyruklu 25 kadının test sonuçlarının çıkacağı güne kadar gözetim altında tutulacağı belirtildi. Bar müdürü ile diğer 2 personelin ise polisteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

OPERASYON ŞİFRESİ: "LALELER AÇTI"

Müşteri kılığında restorana giren ve kadınlarla 400 TL'ye pazarlık yapan 2 polisin, operasyonun başlaması için dışarıda bekleyen ekipleri telefonla arayarak, "Laleler açtı" şifresini kullandığı öğrenildi.


DHA