Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Terör örgütü PKK/KCK'da çözülmeler sürerken, güvenlik güçlerince yapılan ikna çalışmaları sonucu örgüt mensubu 1 kadın teslim oldu.

Meral Yıldız'ın haberine göre, İl Jandarma Komutanlığınca, terör örgütü PKK/KCK mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda, 2012'da Van'ın Gürpınar ilçesinden terör örgütüne katılan ve 2012-2014 senelerinde Irak'ın Metina-Haftanin, 2014-2017'te Suriye, 2017-2020 yıllarında Irak'ın Gara-Pencewin-Asos bölgelerinde faaliyet yürüten bir kadın terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.'ÖRGÜTTE ÇÖZÜLMELER BAŞLADI, DEVAM EDİYOR'

İkna çabaları sonucu teslim olan kadın terörist, Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı'nda ailesiyle buluşturuldu. Ablası ve yakınlarıyla kucaklaşan terör örgütü mensubu, hayatının en önemli kararını vererek örgütten ayrıldığını ve devlete teslim olduğunu belirterek, "Çok zor şartlarda yaşıyorduk. Büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Bundan dolayı örgütte çözülmeler başladı ve devam ediyor. Birçok örgüt mensubu kaçmak için fırsat arıyor. Ben örgüt mensuplarına seslenmek istiyorum. Gelin teslim olun. Devletimizin sıcak yüzünü görün" dedi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri