Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    İzmir'de, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, sosyal sorunların tespiti, çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla "Aile Çalıştayı" gerçekleştirildi.

    Narlıdere Huzurevi'nde düzenlenen çalıştayda konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nesim Tanğlay, aile kavramının önemine değindi.

    Yapılan çalışmaların da aile yapısının çok daha yakından ele alınması gerektiğini gösterdiğini belirten Tanğlay, "Tüm kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte multidisipliner bir çalışma yapılması elzem bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü aileyi bilmek ve tanımak, eğitimi, ekonomiyi, hukuku, ruh ve beden sağlığını, bilimsel ve akademik bakış gerektiren, yereli mahalli yönden yakından değerlendirmeyi gerektiren ortak bir akla sahip olmaktan geçer." dedi.

    Tanğlay, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, Yeni Türkiye Yüzyılı'nda "Güçlü Aile, Güçlü Toplum" politikasıyla ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik önemli çalışmalara imza attığını vurguladı.

    Bir gün süren çalıştayda katılımcılara, "Aile, Eşitlik ve Adalet", "Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah", "Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme", "Aile, Çevre ve İklim", "Aile, Teknoloji ve Dijitalleşme", "Aile Odaklı Sosyal Hizmetler", "Aile ve Sağlık" ile "Aile ve Sivil Toplum Kuruluşları" konularında bilgi verildi.

    Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen tüm İzmir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İzmir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler