Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Kabine Toplantısı ne zaman, bugün saat kaçta yapılacak? Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı bu hafta var mı?
    1

    Türkiye'de ve dünyada omicron varyantı vaka sayılarındaki artış gündemdeki yerini koruyor. Vatandaşlar ise Kabine Toplantısı'nda alınacak karar ile kısıtlamaların yeniden gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Peki Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı ne zaman, bugün mü? İşte detaylar......

    KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, BUGÜN MÜ?

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün saat 15.00'da Beştepe'de yapılacak.

    2

    GÜNDEMDE HANGİ KONULAR VAR?

    DIŞ GELİŞMELER

    Toplantı gündeminde Rusya-Ukrayna gerilimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna ziyareti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılacak görüşme ve Doğu Akdeniz'deki son durum ön planda olacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Kabine'ye bilgi vermesi bekleniyor.

    3

    EKONOMİ

    Ekonomideki gelişmeler toplantının ana gündem maddeleri arasında yer alıyor. Ekonomide yaşanan gelişmeler bağlamında kur, faiz, enflasyon üçgeninde önümüzdeki dönemde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yürüteceği çalışmalar da konuşulacak. Bu çerçevede enflasyonun düşürülmesine dönük yeni tedbirler, temel gıda maddeleri olmak üzere KDV’nin düşürülmesine yönelik alternatifli çalışma için tüm kesimlerden gelen öneriler de toplantıda değerlendirilecek.

    KORONAVİRÜS VAKALARI

    Toplantıda koronavirüs salgınında artan vaka sayıları ve aşılamada son durum da değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Kabine üyelerine bir sunum yaparak vaka sayılarının düşürülmesi ve aşılama oranının arttırılması için atılabilecek yeni adımlar görüşülecek.

    Haberi Hazırlayan: Fatih Berktaş

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ