Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünyadan Katie Price çocuğu hakkında ilk kez konuştu

    Şarkıcı ve model Katie Price, şu anda 13 yaşında olan görme engelli oğlu hakkında ilk kez ayrıntılı açıklamalar yaptı.

    Price; Prader-Willi sendromuyla dünyaya gelen oğlu Harvey ile ilgili olarak "Onu dünyaya getirdiğimde çok gençtim. Eğer o zaman görme engelli doğacağını bilseydim belki de onu aldırırdım. Biliyorum bu çok zalimce ama, o genç halimle bu durumla nasıl başa çıkacağımı düşünüp baştan pes ederdim" dedi.

    37 yaşındaki Katie Price, katıldığı bir TV programında Harvey'e hamile kaldığında 23 yaşında olduğunu belirterek "O zamanlar şimdikinden çok daha farklı bir hayat görüşü olduğunu" sözlerine ekledi.

    Katie Price,o dönemde birlikte olduğu futbolcu Dwight Yorke ile ilişkisinden dünyaya gelen oğluyla ilgili olarak "Ama şimdi aynı şey başıma gelse yani biri bana 'engelli bir oğlun olacak' dese hiç tereddüt etmeden onu dünyaya getirirdim" diye konuştu.

    Prader-Willi sendromu: Prader-Willi sendromu başta zeka geriliği, duygulanım bozukluğu, kaslarda güç kaybı ve hipotonus, kısa boylu cücelikle beraber iştah bozukluğuna bağlı morbid obezitenin gözlendiği nadir bir kalıtsal hastalık.Hastalık adını ilk kez 1956 yılında sendromu tarif eden üç hekimin (Prader, Labhart ve Willi) soyadından alıyor. Genellikle genetik ve doğumla gelen bir sendrom olmasına rağmen, doğumdan sonra hipotalamusa verilen bir zarar da bu sendromun oluşumuna yol açabiliyor.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ