Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Geçtiğimiz yıl uzun süre tedavisini gördüğü kansere yenilerek hayatını kaybeden Sertaç Boztepe, ölümünün birinci yılında unutulmadı.

Sertaç Boztepe'nin eşi Duygu Boztepe Instagram'da duygusal bir mesaj yayınladı.

Boztepe sayfasına "İsteğin hayatta ihtiyacı olan herkese umut ve ışık olmaktı. Başta Duru ve benim hayatıma ayrıca seninle tanışma şansına sahip herkese inan umut ve ışık oldun. Ve yol göstermeye devam ediyorsun. Yarın(bugün) bildiğimiz bedeninle geçirdiğin son gününü 1 yıl geride bırakmış oluyoruz. Ama sen, ben biliyoruz ki hep bizimlesin... Işık herzaman yolunu bulur." notunu düştü.

Ayşe Tolga ise yakın dostuna olan özlemini şu sözlerle dile getirdi:

"Canımın içi, biliyorum zaman sadece bu dünyadaki biz ölümlülerin kafayı taktığı bir mevzu. Öğrendik tabi acının değil derslerin olduğunu, bazı kayıplarla insanın büyüdüğünü, hayatın hep kutlanması gereken en kutsal şey olduğunu, ne olursa olsun kalp kırmamak gerektiğini... kırdığını onarabilen olduğunda insan olduğunu, anlamak ve bir olmak için susmak gerektiğini öğrendik Can'ımın ta içi... Ama çok özledik. Gidişinin 1. Senesinde saygı, sevgi ve özlemle..."

SERTAÇ BOZTEPE KİMDİR?

Hayata gözlerini 22 Ekim 1973 tarihinde açan Sertaç Boztepe, çoğu mankende olduğu gibi eğitim hayatına bambaşka bir bölümde, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünde başlamıştır. Daha sonra kariyerine manken ve oyuncu olarak devam etmiştir. 2001 yılında ilk TV dizisi oyunculuğuna adım atan Boztepe, İngiliz Kemal'de rol almıştır. Ardından Arka Sokaklar, Yemin, Adanalı ve Kardelen gibi dizilerde boy göstermiştir. Sertaç Boztepe, kamera karşısındaki en son görüntülerini ise Aşk Kırmızı adlı filmde vermiştir.