Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Ajans Haberleri Samsun'da doktorlardan Kovid-19 mücadelesine videolu destek

    Başhekim Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Yasin Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastane olarak bölgede Kovid-19 salgını ile mücadelede etkin rol üstlendiklerini söyledi.

    Sağlık açısından halkı bilinçlendirmek amacıyla merak edilen sorulara 18 kısa video hazırlayarak üniversitenin sosyal medya hesaplarından paylaştıklarını belirten Selçuk, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütünün yayımladığı güncel kılavuzların sunduğu kanıtları temel alarak salgınla ilgili soruları cevaplanmaya çalıştıklarını anlattı.

    Türkiye'nin Kovid-19 ile üstün mücadelesine destek olmak istediklerini dile getiren Selçuk, "Pandeminin halkımızın zihinlerinde yol açtığı birtakım belirsizlikleri gidermek, buna bağlı ortaya çıkabilecek sosyal kaygıyı yönetilebilir kılmak üzerine bir çalışma yaptık. Medyada var olan yanlış̧ bilgilerin düzeltilmesinde OMÜ olarak birçok çalışma yürütüyoruz. Bu noktada da Sağlık Bakanlığının üzerinden yük almayı hedefledik. İçinden geçtiğimiz bu tarihi günlerde her zaman olduğu gibi devletimizin ve tüm kurumlarının yanında, aynı hedefe, tüm enerjimizle eşgüdüm içinde ulaşmayı amaçladık." ifadelerini kullandı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ