Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Son dakika gelişmesi: Siirt ve Hatay'da turuncu ve gri listedeki teröristler öldürüldü

    Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Siirt Baykan ve Hatay Amanoslar'da 30 Nisan 2019’da icra edilen ve aralarında turuncu listede yer alan Cemal kod adlı Mehmet Yaman ile gri listede yer alan Şevger-Tolhildan kod adlı Ramazan Faik’in de bulunduğu PKK/YPG’li bölücü terörist grupların etkisiz hale getirildiği operasyonlar, hava kuvvetlerimizin icra ettiği hava harekatları ile etkin şekilde desteklenmiştir" denildi.

    Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, Siirt'in Baykan ilçesi ile Hatay'ın Amanoslar kırsalında gerçekleştirilen terör operasyonlarına hava harekatlarıyla etkin şekilde destek verildiği bildirildi.

    Bakanlık'tan yapılan açıklamada, Baykan ve Amanoslarda önceki gün gerçekleştirilen operasyonlarda, aralarında turuncu listede yer alan Cemal kod adlı Mehmet Yaman ile gri listede yer alan Şevger-Tolhildan kod adlı Ramazan Faik'in de bulunduğu PKK/YPG'li bölücü terörist grupların etkisiz hale getirildiği belirtildi.

    Açıklamada, "Operasyonlar Hava Kuvvetlerimizin icra ettiği hava harekatlarıyla etkin şekilde desteklenmiştir." bilgisi de paylaşıldı.

    REKLAM

    İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

    İçişleri Bakanlığı'ndan da Hatay Amanoslar'da gerçekleştirilen terör operasyonuna ilişkin açıklama geldi.

    Açıklamada, "İç Güvenlik Operasyonları Kapsamında, Hatay Amanoslar kırsalında İl Jandarma Komutanlığı’nca dün gerçekleştirilen operasyonda silahları ile birlikte etkisiz hale getirilen 5 teröristten birinin; Terörden Arananlar Listesi'nde 300 bin TL ödülle Gri Kategori’dearanan Şevger-Tolhildan kod adlı Ramazan Faik olduğu tespit edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ