Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Bitcoin her gün yeni bir rekor kırmaya devam ediyor. Dün akşam ilk kez 55.000 doların üzerine tırmanan Bitcoinbugün de 57.505 dolarla yeni tarihi zirvesini gördü.

Bu yükselişte ağırlıklı olarak kurumsal alımlar ve ilginin yarattığı olumlu rüzgarlar etkili olsa da Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın, kripto para tutmanın nakit tutmaya göre daha avantajlı olduğunu söylemesi de rekorun kırılmasına katkıda bulundu.

Bunun yanında dev yatırım firması Blackrock'ın da Bitcoin'le ilgilendiğine ilişkin haberler alımları hızlandırdı.

Bitcoin'in günlük yükselişi saat 16.15 itibarıyla yüzde 9'a yaklaştı.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise ilke kez 2000 doların üzerine tırmanarak 2034 doları gördü. Ethereum son 1 haftada yatırımcısına dolar bazında yüzde 10 kazandırdı.

GÜNÜN KAZANDIRANI POLKADOT

Bu haftanın en dikkat çeken kripto parası Binance Coin'de de yükseliş sürüyor. Binance Coin son 24 saatte yüzde 15 yükseldi. Bu kripto paradaki haftalık yükseliş yüzde 132'yi buldu.

İlk 10'daki kripto paralar arasında bugün en hızlı yükseliş ise Polkadot'ta yaşandı. Polkadot yüzde 26 değer kazandı. Bu yükselişlerle beraber kripto paraların toplam piyasa değeri de ilk kez 1.7 trilyon doların üzerine çıktı.

Sadece Bitcoin bugün itibarıyla 1 trilyon dolarlık bir varlık oldu.