Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Basketbol Diğer Milli takım antrenörü Şenol Yerlikaya hakeme su şişesi fırlattı! - Basketbol Haberleri

    Ünye Basketbol ile Ordu Egas Açı Lisesi Yıldız Kızlar Ordu final maçında Ünye takımının koçu Şenol Yerlikaya'ya hakem Barış Kaplan peş peşe iki teknik faul çaldı.

    Bu karara sinirlenen Kaplan hakem masasındaki takım faullerini gösteren koniyi fırlatıp kırdı, ardından hakeme nişan alarak attığı içi dolu su şişelerinden ikincisi Barış Kaplan'ın yüzünde patladı. Kaplan sendeledi ve yardıma gelenler sayesinde ayakta kalabildi.

    Bu çirkin olaydan sonra Barış Kaplan'ın yerine salondaki başka bir hakem maça devam edildi. (Basketfaul)

    BARBAROS AKBAŞ'TAN AÇIKLAMA

    Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, kulüplü yıldız kızlar basketbol turnuvasında Ordu Egas Açı Lisesi ile Ünye Basketbol arasında oynanan final müsabakasında başhakem Barış Kaplan'a içi su dolu pet şişe atan Ünye Basketbol Antrenörü Şenol Yerlikaya'nın disiplin kuruluna sevk edildiğini ve lisansının iptali için girişimlere başlandığını açıkladı.

    Akkaş, federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamasında, hakeme su şişesi fırlatan Yerlikaya'nın davranışının spor ahlakına uymadığını ve kendilerini de çok üzdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

    "Ünye Basketbol takımının antrenörü Yerlikaya, 2014'te milli takımlarda birkaç turnuvada asistan antrenör olarak görev almış ve daha sonra kendisine herhangi bir görevlendirme yapılmamıştır. Şenol Yerlikaya’nın, halen milli takım antrenörlüğüne devam ediyormuş gibi haberlerin yapılması, son derece anlamsızdır. Ünye Basketbol-Ordu Egas Açı Lisesi yıldız kızlar mücadelesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir karşılaşma olsa da antrenör Şenol Yerlikaya'nın disiplin kuruluna sevk edilmesi ve antrenörlük lisansının iptali için girişimlere başlanmıştır."

    Akkaş, Yerlikaya'nın, halen sürdürmekte olduğu Ünye 12 Dev Adam Basketbol Okulları antrenörlük görevinden de alındığını vurguladı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ