Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Merkez Osmangazi ilçesinde, Cumhuriyet Caddesi'nin batı girişinde toplanan taraftarlar, bir süre horon oynadı.

Trabzonspor ve Bursaspor atkıları ile flamaları taşıyan futbolseverler, daha sonra Atatürk Anıtı'nın arka bölümünde yer alan Kent Müzesi önüne kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında bordo-mavililer, yeşil-beyazlılar ve diğer "Anadolu takımları" lehine tezahürat yapan grup, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e istifa çağrısında bulundu.

"Salih Dursun, herkes gitsin", "Tertemiz şampiyon Bursa-Trabzon" tezahüratlarında da bulunup meşale yakan gruba, güzergahtaki vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi.

Grup adına Kent Müzesi önünde açıklama yapan Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Nuri Uğurlu, sadece Trabzonspor değil, Anadolu'yu temsil eden tüm spor kulüpleri için toplandıklarını söyledi.

Yıllarca, zor koşullarda ve düşük bütçelerle mücadele eden Anadolu takımlarının haksızlıklara uğradığını savunan Uğurlu, şöyle konuştu:

"Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasında yaşanan hakem hataları, bardağı taşıran son damla olmuştur. Her şeyden önce Trabzonspor'un son uğradığı haksızlık karşısında Galatasaray maçının hemen ardından kendi sosyal medya hesabı üzerinden gerekli cevabı veren başta Bursapor Kulübü Başkanı Ali Ay'a, Anadolu kulüplerimize, Bursaspor taraftarlarına ve adaletli futbol adına tepki vermek için burada toplanan sporseverlere teşekkür ediyoruz. Anadolu takımlarının sesi olarak gerek TFF'ye gerekse Merkez Hakem Kuruluna sesleniyoruz; beceremiyorsanız bir kez olsun onurlu bir duruş sergileyin ve istifa edin. Türk futbolunu üç takımdan ibaret sayanları, hükümlerini bu üç takıma göre verenleri kınıyoruz."

Katılımcılar, açıklamanın ardından bir süre daha slogan atıp dağıldı.