Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | ERHAN TELLİ

Geçtiğimiz sezonun başında R.Madrid’in rezerv takımı olan Castilla’dan transfer edilen Jose Rodriguez, Bundesliga ekiplerinden Mainz 05’e satıldı.

Hamza Hamzaoğlu döneminde kadroya katılan ve Felipe Melo’nun son dakika ayrılığının ardından Brezilyalı’nın yerini doldurması beklenen ancak sezon boyunca beklentilerin altında kalan İspanyol oyuncu, kendini 4 yıllığına Alman ekibine bağlayan sözleşmeye imza attı.

Felipe Melo
Felipe Melo


Rodriguez’i 2 milyon 145 bin Euro karşılığında Mainz’a gönderen yönetimin ise, anlaşma gereği İspanyol oyuncudan elde ettiği gelirin yüzde 30’u olan 645 bin Euro’yu R.Madrid’e ödedikten sonra kalan 1.5 milyon Euro’yla eski gözdesi Felipe Melo’yu transfer etmeyi düşündüğü öğrenildi. Bu transfer harekatının başında ise her iki oyuncunun da menajerliğini yapan Jose Rodriguez var.

Futbolcu Rodriguez’in adaşı olan menajer Rodriguez, Cimbom’un elde ettiği parayla İnter’i ikna ederek Felipe Melo’yu yeniden İstanbul’a getirebileceğini yönetime bildirdi. Böylece bir taşla iki kuş birden vuran menajer, hem verim alınamayan Jose Rodriguez’e kulüp bulmuş oldu, hem de Melo’nun tekrar geri dönebilmesi için kaynak yarattı.

HEDEF KOMBİNE SATIŞINI ARTTIRMAK
Galatasaray yönetimi, Brezilyalı yıldızı tekrar kadroya katarak hem uygun maliyetle ön libero sıkıntısına çare bulmak, hem de kombine satışlarını arttırmanın hesaplarını yapıyor.

Önümüzdeki sezonun kombine satışlarına birkaç hafta önce başlanmasına rağman henüz hedeflenen rakamın çok altında kalan yönetimin, Sarı-Kırmızılı taraftarların sevgilisi Melo’yu yeniden kadroya katarak Arena’yı doldurmak istediği öğrenildi.

İNDİRİM BEKLENİYOR
Geçtiğimiz yaz transfer döneminin son gününde İnter’e satılan Felipe Melo’nun yeniden Aslan olabilmemesi için ise iki çok önemli faktör bulunuyor.

İlk olarak 33 yaşındaki Brezilyalı yıldızı 3.7 milyon Euro’ya alan İnter’in önümüzdeki sezon kadroda düşünmediği Melo’yu uygun bir fiyata bırakmasını bekleyen Özbek yönetimi, diğer yandan da daha önce yılda 3.1 milyon Euro garanti ücret kazanan Melo’nun ücretinde ciddi bir indirim yapmasını istiyor.