Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Portekiz'in Benfica takımından 28 yaşındaki kanat oyuncusu Candeias, Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen törende, kendisini 1 yıllığına turuncu-yeşilli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada, transfer çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini söyledi. Çavuşoğlu, Benfica'nın sağ ve sol kanatlarında oynayabilen oyuncusu Daniel Candeias'ı kadrolarına dahil ettiklerini hatırlatarak, "Kendisi takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Alanyaspor'u tercih ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Alanyasporumuza ve kendisine hayırlı olsun." dedi.

Candeias ise Alanya'ya geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Her şeyin yolunda gitmesini ve iyi bir sezon geçirmek istediğini ifade eden Candeias, "Türkiye ligini biliyor ve takip ediyorum. Alanyaspor hakkında da pozitif bilgiler aldım. Metz kulübünden takım arkadaşım Sezer Özmen'e sordum. Sezer, kulüp ve yönetim hakkında çok pozitif konuştu. Kendisiyle Metz takımında çok güzel bir arkadaşlığım vardı, tekrar buluştuğum için çok mutluyum." diye konuştu.

Candeias daha önce Porto, Rio Ave, Recreativo Huelva, Pocos Ferreira, Nacionel, Portimonense, Nürnberg, Granada ve Metz takımlarında oynamıştı.