Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş ile 2-2 berabere kaldıkları maçla ilgili şöyle konuştu:

"İnsanoğlu eldekini kaybedince üzülür. Her iki takım için de böyledir şu an durum. İkinci yarıdaki oyundan sonra 1 puana memnunum diyemem. Son şampiyon Beşiktaş'a geriden gelip 1 puan almaya da kötü diyemem. Oyunla ilgili plan yaparken, maçın başında gelen goller beni çok mutlu ediyor. Bizim takımımız bu golden sonra kontrolü kaybetti. Daha fazla koruma iç güdüsüyle oynayabiliyoruz. Planladığımız oyundan vazgeçmiş oluyoruz. Geçen sene Fernabahçe maçında da yaşamıştık. 2-1 kazandığımız maçtan bahsediyorum. Oyun düzenimizi biraz değiştirdik."

CÜNEYT ÇAKIR'A ELEŞTİRİ
"Maç öncesi planladığımız, çalıştığımız birçok şey gelişti. Milli aradan sonra fizik gücümüz de tam oturacaktır. İkinci yarı kontrolü biraz daha aldık. Cüneyt Çakır, ülkemizin futbol anlamındaki en önemli insanı. Ama o da bizim gibi hazır değil gözüküyor. Kabul edilemez hatalar değildi ancak formsuzluk hatalarıydı. Canımızı acıtan hatalardı. Rakibimiz ilk devre 10 kişi kalabilirdi. Başakşehir, osmanlıspor çok sert maçlar oynadılar"

AVRUPA LİGİ DEĞERLENDİRMESİ
"Osmanlıspor'un oyuncularını ve futbolcularını tebrik ediyorum. Biz de bir tecrübe yaşayacağız. Önce bu tecrübenin değerini bilmek gerekiyor. Bizim ligimizde anlık şeyler oluyor. Konyaspor daha organize takımlarla oynayacak. Shaktar Donetsk bu turnuvanın 5-6 favorisinden biri. Kan kaybetme durumları var ancak Başakşehir maçlarında çok güçlü olduklarını gördük. Braga bu turnuvada final oynamış takım. Tarihlerine baktığımız zaman bizden çok öndeler. Gent de kendi liglerinde çok başarılı olmuş bir takım. Güç değerlendirmesi yapmadan hemen hayal kurarsak hüsran büyüyor. Sonra bu hüsran lige yansıyor. Buradan ne kazanımlar alacağımızı düşünmeliyiz. İstiyoruz ve çok çabalayacağız tabi ki. Doğruları konuşalım. Güç değerlendirmesi yaparsak bizden çok daha güçlüler. Alabildiğimiz kadar puanları almaya çalışacağız."

BASIN TOPLANTISI
Karşılaşma öncesi yaptıkları palana uygun bir şekilde gittiğini vurgulayan Kocaman, ‘'İlk başta topu biraz da bilinçli olarak Beşiktaş'a bıraktık. Çok fazla tehlikeyle yaratmamalarını sağlamak için bırakmak zorundaydık. Sonra yavaş yavaş oyunun merkezini ileri doğru itmeyi düşündük. Bu süreç bizim attığımız golden etkilenerek planlarımız bozulmaya başladı. Beşiktaş karşılık verince oyunun ritmi Beşiktaş'ın istediği hale geldi ve bütünlüğümüzü yitirmeye başladık. Su molasından sonra toparlanma oldu. Ondan sonra son 10 dakikalık bölümde oyunun merkezini Beşiktaş kalesine itmeye başladık. İlk yarı böyle bitti. İkinci yarı beraber oynama ve rakibin üzerinde baskı yaratma halimiz başladı. Ama ikinci gölü kalemizde gördük. Bu yıkıcı oldu. Ama 2-1 geriden gelip ikinci gölü bulmak ve sonradan da üçüncü gol için çaba göstermek gelecek günler için bizim açımızdan umut verici" dedi.

Karşılaşmada 2 gol atan Bajic'i değerlendiren Kocaman, Bajic'in önünün açık bir oyuncu olduğunu ve böyle devam ettiği taktirde kazanacağını söyledi.

A MİLLİ TAKIM ADAY KADROSU
A Milli Takım aday kadrosu için Konyaspor'dan oyuncu çağırılmamasının sorulması üzerine de Kocaman şöyle konuştu:

‘'Burada Türkiye Futbol direktörlüğü titri var. Türkiye Futbol Direktörlüğü titri olduğundan itibaren olması gereken en önemli şeylerden bir tanesi çalışan bir kişi, grup varsa, bunları teşvik etmektir. Bu teşvikte en azından geniş kadro içinde bir tanede de olsa bir oyuncu olur. Bu şehir milli takıma gerçekten katkı vermiş şehirlerden bir tanesi. En sıkıntılı anında milli takıma kucak açmış şehirlerden bir tanesi. Türkiye futbol direktörüyseniz böyle olması gerekir. En azından ben böyle düşünüyorum. Maç kadrosu olarak düşünüldüğü zaman başka hassasiyetler vardır. Ona son derece saygım var. Çocuklar üzülüyorlar ama üzüntüleri biraz daha hafif. Çünkü üç aşağı beş yukarı tahmin ediyorlar.''

AVRUPA KUPALARI KURASI
Avrupa Kupaları için çekilen kura ve Atiker Konyaspor'un düştüğü gurup sorulan Kocaman şunları söyledi:

"Daha önce bir tane maçımız yok ve ilk maçımızı oynayacağız. Bunun ne kadar tecrübe olacağını düşünmeden hemen guruptan çıkma düşünülüyor. Avrupa Ligi'nde başka bir futbol oynanıyor. Biraz daha kaos ve anlık hamlelerin yapıldığı bir futbol oynanıyor. Daha planlı ve organize takımlar karşısında oynayacağız. Dolayısıyla gurup çıkma ve benzeri şeylerle konuşarak guruptan çıkmak ve insanları kandırmaya çalışmaktan ziyade doğruları söyleyelim. Güç değerlendirmesi yapmak lazım. Şhakhtar Doneks gurubun ana fovorisi olarak gözüküyor. Aynı şekilde Braga bu kupada final oynamış bir takım. Gent büyük bir futbol tarihi olan takımlardan bir tanesi. Bunlarla biz başa baş oynamak için gayret göstereceğiz. Bunlardan bizim iddiamızın olmadığı zayıf olduğumuz anlaşılmasın. Güç değerlendirmesi başka son derece iddialı olmak ve çaba göstermek başka bir şey.''