Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Medipol Başakşehir ile berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

"ANDREAS BECK 3 POZİSYONDA GELMEDİ"
Yorgun olduklarını belirten Şenol Güneş, "Bu sezon itibariyle Başakşehir çok başarılı. Kazanmak istiyorduk ama kazanmak için kapanan ve hızlı çıkan takımlara karşı daha agresif ve daha hızlı oynamalıyız. Fizik ve zihinsel olarak o durumda değildi. Andreas Beck 3 pozisyonda kademeye gelmedi, golü de öyle yedik. Golü yedikten sonra işimiz daha da zordu. Yüzde yüz ile oynamaya çalıştık ama dirençli bir rakip vardı. Yorgunluktan rakibin üstüne gidemedik" dedi.

"BU PROGRAM YANLIŞ, BEN BİLE YORGUNUM"
Maç programını eleştiren Güneş, "Berabere kalmak, iki puan kaybetmek üzüntü verici. Başakşehir'i yenerek lider olmak istiyorduk. Takım elinden geleni yapıyor. Çarşamba oynadık, Cumartesi oynuyoruz. Bütün zor maçları üst üste oynuyoruz, bu planlama yanlışlığı. Kupayı bile arayı koymak yanlışlıktır. Üç günde bir maçla takım yorulmaz diyenler yanlış söylüyor. Ben bile sahada koşmama rağmen yorgunluk hissediyorum. Maça odaklanmada takım olarak sıkıntı yaşarsınız" diye konuştu.

 

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldıkları zirve mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu.

İŞTE AVNI'NIN AÇIKLAMALARI...

"Oyunda planladığım şeyler var, neler çıkmış maç sonunda istatistikler geliyor ve onlara bakıyorum.

Beşiktaş bu ligin geniş alanda oynayan takımı. Maçtan evvel şunu planladık, rakip sahada baskıyla başlayacaktık. Oyunu beklerken stoperlere dokunmayacaktık. Yönlendirmeyi beklere yapacaktık ve orada basacaktık. Biz bunu 15 dakika yapacaktık, sonrasına da çalışmıştık. Oyun coşkulu başlayınca, oyuncu da ona uydu. Ben Benfica maçında da buradaydım. Böyle bir durumu Beşiktaş hiç yaşamadı.

Beşiktaş'ın bireysel oyuncu zenginlikleri var. Beşiktaş, bu maç öncesi duran toptan 5 gol atmıştı. Duran toptan yediğimiz gol, ardından Quaresma'nın frikiği var. 2 tane şut atmışlar, 6 tane şut atmışız."

"EMRE ÖNCESİ VE SONRASI..."
"Emre öncesi ve sonrası diye maç anlatabiliriz. 35'ten sonra oyundan çıkması, diğer oyuncuları da etkiledi, baskı yediler. Ona da sağlıklı cevap verdiler. Boyumuz öne doğru kısaydı. Enimizi genişlettik."

"UMARIM, BU HİKAYEYİ ZENGİNLEŞTİRİRİZ"
"Burada kazanamadık diye üzülüyoruz. Ligin değerli takımlarından biriyle oynadık. Maç öncesi 1 puan iyi gibi görünse de 3 puanı hak ettik. Bugün top sahada 57 dakika kaldı. Oyun oynamaya çalışıyoruz.

Beşiktaş kulübüne, başkanına, seyircisine, herkese bize ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyoruz.

Bu hikaye güzel bir şekilde devam ediyor. Umarım, bu hikayeyi zenginleştirmeye devam ederiz."

"EMRE SAHADA KALSAYDI, KAZANMA ŞANSIMIZ DAHA FAZLA OLURDU"
"Emre sahada kalsaydı, kazanma şansımız daha fazla olurdu. Avrupa'da böyle oyuncu bulamıyorsun, hem savunma hem hücum yapan. Hem ileri çıkaran, hem karşılarken doğru işler yapıyor. Bu tip yerlerde kazanabilmek için oyunun içinde kalmamız lazım.

Emre gibisini bulamıyoruz. Türk futbolunun en büyük 3 oyuncusundan biri. Emre nasıl bir karar verecekse biz onun arkasındayız. Oynamak isterse saygıyla karşılarız. Onun gibisini bulamıyoruz. Burası onun kulübü."

"2 PUANI BİZ KAYBETTİK"
"Biz bir sistem takımıyız. Sistemin içine giren yetenekli oyuncu, sisteme uyarsa bizim takımımıza daha fazla güç katıyor. Emre, Mossoro, Cengiz çok önemli. Yalçın, Eprureanu, Bekir, Uğur katkı sağlıyor. Onun için takım olarak bakıyoruz.

2 puanı biz kaybettik. Oyun anlamında söylüyorum. Oyun kalitesi olarak biz kaybettik."