Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Teknik direktör Çalımbay, Hasan Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, bu sene ligi ilk 10 içinde bitirmek istediklerini söyledi.

Gelecek sezon farklı bir takım ve farklı hedefleri olacağını vurgulayan Rıza Çalımbay, "Bu sezonu çok iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Şu ana kadar da çok güzel bir performans çizdik. Bu lig maratonunda zaman zaman istemediğimiz şeyler yaşanacak. Bunlar da futbolun içinde olan doğal şeyler. Önemli olan bu yaşanan kötü şeylerden ders alıp, bunları bir daha yapmamak ve onun üstüne de çok çok koymak." diye konuştu.

Çalımbay, geçen hafta oynadıkları Akhisar Belediyespor karşılaşmasının hiç istemedikleri bir şekilde bittiğini vurgulayarak, futbolcularla konuşarak onlara hatalarını gösterdiklerini, bunların yapılmaması gerektiğini söylediklerini aktardı.

Hataları çalışarak ve konuşarak aşacaklarının altını çizen Çalımbay, şöyle devam etti:

"Önümüzde çok kritik, çok zor maçlarımız var. Bu maçları en iyi şekilde bitirmek için de elimizden gelen bütün gayretleri göstereceğiz. Tabii ki bunları yaparken, yaşadığımız olumsuz şeyler de oluyor. Örneğin, Eto'o'nun cezalı, El Kabir ve Yekta'nın sakat olması. Motta'nın hala ülkesinden gelmemesi. Bizim için tabii ki bunlar bir dezavantaj. Ancak ne olursa olsun görev alacak arkadaşlarımızın görevlerini en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. Önümüzde oynayacağımız Galatasaray maçı bizim için çok önemli. Tabii ki Galatasaray için de önemli ama bizim kendi taraftarımız önünde bu maçı mutlaka çok iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. En son Kardemir Karabükspor lig maçında, müthiş bir taraftar desteğimiz vardı. Bu maçta onun en üst düzeye çıkmasını istiyoruz. Çünkü bu maçtan mutlaka çok iyi bir şekilde ayrılmamız gerekiyor."

EL KABİR RİSKE EDİLMEYECEK
Çalımbay, Eto'o'nun cezalı ve El Kabir'in sakat olması nedeniyle forvet hattının nasıl oluşturulacağı yönündeki soru üzerine, forvet hattında sıkıntılarının bulunmadığını belirtti.

El Kabir'i oynatmaları durumunda, bir haftada bitecek tedavinin 3 haftaya uzayabileceğini dile getiren Çalımbay, "El Kabir'i kesinlikle riske etmeyeceğiz. Çaresiz kalırsak kadroya alacağız. Onun dışında şu anda El Kabir'i kadroya almayı, oynatmayı düşünmüyorum. Ancak yine de doktorun ve El Kabir'in vereceği karar da çok önemli. Bu maç hem bizim için hem de Antalyaspor camiası için çok çok önemli. Bizim açımızdan Galatasaray maçı final maçı. Tek yürek olup bu maçı kazanmamız lazım." diye konuştu.

Çalımbay, Galatasaray'da önlem alacakları futbolcularla ilgili soru üzerine ise Galatasaray'a her yönden önlem almak gerektiğini vurguladı. Rakiplerinin çok iyi yönleri olduğu kadar zaaflarının da bulunduğuna işaret eden Çalımbay, "Kesinlikle 'Bu oyuncuya dikkat edeceğiz' diye bir şey yok. Dikkat edeceğimiz şeyler çok var. Çok iyi olmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.