Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

G alatasaray’da göreve gelir gelmez ilk otorite gösterisini Bruma’yı cezalandırıp Rize deplasmanına götürmeyerek yapan İgor Tudor, aradan geçen yaklaşık 1 ayın ardından çıkacakları bir başka Karadeniz deplasmanı olan Trabzon’da Portekizli yıldızına çok güveniyor. Beşiktaş derbisinden itibaren ilk 11’de şans verdiği genç yeteneğin sergilediği performanstan son derece memnun kalan Tudor’un, öğrencisini Trabzon deplasmanına özel olarak hazırladığı öğrenildi. Bruma’dan, cezası nedeniyle geçen haftaki G.Birliği maçında faydalanamayan Tudor’un, Bordo-Mavili savunmanın kilidini 23 yaşındaki oyuncusuyla açmayı planladığı ifade edildi. İdmanda kendisine saygısızlık yaptığı gerekçesiyle Bruma’yı Rize’ye götürmeyen genç antrenörün artık taktik tahtasına ilk olarak onun adını yazdığı bildirildi.

ÖZGÜVENİ YERİNDE
Bruma’yla hafta başından beri özel olarak görüşen Tudor’un, öğrencisini zorlu maç öncesi motive etmeye çalıştığı da gelen bilgiler arasında... Sezon başından beri Cimbom’a deplasmanlarda en çok skor katkısı sağlayan Portekizli oyuncunun ise özgüveninin yerinde olduğu kaydedildi.

'MİLLİ' HAYALİ SUYA DÜŞTÜ!
Portekiz Milli Takımı’ndan geçtiğimiz günlerde gelen faksla ‘milli’ heyecan yaşayan Bruma, dün açıklanan aday kadro sonrası büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bu sezon gösterdiği performansla artık A milli seviyede forma giymeyi uman genç oyuncu, Portekiz’in Macaristan ve İsveç’le oynayacağı karşılaşmaların kadrosuna dahil edilmedi. Henüz A milli takımla resmi bir maçta forma giyemeyen Bruma, yine U21’de görev alacak. Öte yandan Beşiktaşlı Ricardo Quaresma, Portekiz Milli Takımı’na çağırılan isimler arasında yer aldı.

HABERTÜRK SPOR | ERHAN TELLİ