Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Bursaspor Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı, Gaziantepspor'un yönelttiği suçlamaları reddederek; "Karaman ile kulübüyle ilişkisi kesildikten sonra görüştük" dedi - Futbol Haberleri

    Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada Teknik Direktör Hikmet Karaman ile kulübüyle ilişkisinin kesildikten sonra görüşme kararı aldıklarını ifade etti. Yazıcı'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

    "Bizim neden olmadığımız, ancak yönetmek ve yönlendirmek mecburiyetinde olduğumuz bir ‘son dakika’ gelişmesinin ardından, en ince ayrıntısına kadar düşünerek verdiğimiz bir kararın, Bursaspor paydaşlarının bir bölümü tarafından tam anlaşılamadığını görmek, bu açıklamayı zorunlu hale getirmiştir. Fair Play unsurlarıyla tescillenmiş tertemiz bir şampiyonluğa imza atarken de dikkatli ve özenliydik, herkesin izlediği son genel kurulda Türk futbol kamuoyunun takdirini kazanmış hamleleri gerçekleştirirken de. Uluslar arası arenada UEFA’nın bileğini bükerken de profesyonelce yönetmiştik süreci, küme düşmenin travmasını yaşamış bir camiayı, Anadolu devrimini gerçekleştirmeye hazırlarken de."

    "TARİHİ YANILGI İÇİNDELER"

    "Bunca badire atlatmış bir yönetimin, bir teknik adam seçiminde, gerek isim gerekse usul konusunda yanlış yaptığını düşünenler, tarihi yanılgı içindedirler. Bursaspor, isterse her teknik direktörü, hangi konumda olduğuna bakmaksızın ve kimseye hesap vermeden bünyesine katabilecek bir cazibeye ve kuvvete sahiptir. Bursaspor bu açıdan bakıldığında, anadolunun makus kaderini değiştirmiş, cesaret ve kararlılığın sembolü olmuş bir camiadır. Ancak her fırsatta Türkiye’ye ahlak dersi vermiş bu camianın, son teknik adam seçiminde, hararetle savunduğu ilkelere ters düştüğünü iddia etmek, sadece Bursaspor’un önlenemez yükselişini durdurmaya çalışmak isteyen rakiplerimizin ve başarımızı kıskananların tutunabileceği çürük bir daldır."

    "İLİŞKİSİ KESİLDİKTEN SONRA KARAR VERDİK"

    "Eğer biz iddia edildiği gibi, sayın Hikmet Karaman’la görevdeyken görüşmüş ve anlaşmış olsaydık, görevinden ayrıldıktan 3-5 hafta sonra ya da sezon sonunda sözleşme imzalar, hatamızı örtbas etmeye çalışırdık. Ancak biz kendimizden emin olduğumuz ve bu süreçte söylediğimiz her sözü samimiyetle sarf ettiğimiz için, en küçük bir endişeye kapılmadan, sayın Karaman’la, kulübü kendisiyle ilişkisini kestikten sonra bir araya gelme ve görüşme kararı verdik.

    "BURSALI TEKNİK ADAM ARZUSUNU ANLAYIŞLA KARŞILIYORUM"

    "Taraftarlarımızın bir bölümün Bursalı bir teknik adam arzusunu anlayışla karşılıyor, ancak bunun için gerekli altyapının oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Ersel Uzgur hocamızın çocukluğunu bilen ve Bursalı antrenörlere bundan 25 yıl önce de güvenen bir başkan olarak, plansız-programsız bir şekilde atılacak böyle bir adımın, önce Ersel Uzgur, sonra da Bursa antrenörlüğü için büyük bir risk içerdiğini, dolayısıyla altyapısız bu girişimin onlara zarar vereceğini anlamak ve görmek gerekir. Bu konuda sürecin iyi planlanması gerektiğini düşünüyor ve kendi öz kaynağından oyuncu yetiştirme kudretine sahip kulübümüzün, bizim önderliğimizde kendi teknik adamlarını da hazırlayabileceğine yürekten inanıyorum.

    "KARAMAN'A HAK ETTİĞİ DESTEK VERİLİRSE"

    "Yeri gelmişken şunu da Bursaspor taraftarlarıyla paylaşmakta yarar görüyorum. Sayın Hikmet Karaman, gerek profesyonelliği, gerek başarıları, gerekse hedefleri itibariyle yolu Bursaspor’la kesişmeyi hak eden bir teknik adamdır. Dolayısıyla takımını emanet ettiği bir teknik adamı, yaşadığımız son örnekte olduğu gibi, isterse Türkiye’nin gıptayla izlediği bir figür haline getirmeyi başarmış bu camianın, sayın Karaman’a hak ettiği desteği verdiği takdirde yine yanılmayacağını önce paydaşlarımıza, sonra bütün kamuoyuna saygıyla duyururuz."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ