Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Bozüyükspor'da teknik direktör Ergin Işık, görevinden istifa etti.

Işık, tesislerde düzenlediği basın toplantısında, Bozüyükspor'un geçmiş dönemden kalan 8,5 milyon liralık borcunun her dakika karşılarına çıktığını belirterek, 22 Temmuz'da Bozüyükspor ile yola çıkarken hedeflerinin takımın bugüne kadar ulaşmadığı başarıları elde etmek ve Bank Asya 1. Ligi hedefleyen bir takım oluşturmak olduğunu söyledi.

Kulüp Başkanı Cengiz Özkan ve ekibinin, her hafta bir haciz olayıyla karşı karşıya kaldığını anlatan Işık, şöyle konuştu:

"Her hafta bir avukat, bir icra memuru. Bunlar bizim ulaşabileceğimiz hedefleri engelleyen unsurlardan bir tanesiydi. Nitekim 8 Eylül'de Bozüyükspor sırf bu nedenlerden lige katılamıyordu. Sabahlara kadar süren çalışmalar sonucunda son anda bulunan kaynaklar, Eskişehirspor'un katkıları ve yöneticilerin dilenci gibi kapı kapı para toplamaları Bozüyükspor'u tekrar 2. Lig yolunda ilerlemesine neden oldu. Biz bu şartlarda, futbolcuların başka kulüplerde ilk etapta alacağı 50 bin lirayı beğenmezken, biz Bozüyükspor olarak bir sezon boyunca bütün maçlarda oynayacak ve sonunda 50 bin lira alacak oyuncularla yola çıktık ve bir takım oluşturduk."

"BOZÜYÜKSPOR'U HEDEFLEDİĞİ NOKTALARA GETİREMEDİM"

"Ergin Işık olarak Bozüyükspor'u hedeflediği noktalara getiremedim" diyen Işık, yönetimin büyük destek verdiğini ancak icra ve avukatların yönetimin de motivasyonunu bozduğunu kaydetti.

Taraftarın her zaman haklı olduğunu ve kulübün durumunu göremediğini anlatan Işık, sözlerini şöyle tamamladı:

"Taraftar, tribüne geldiği zaman müthiş mücadele eden, rakibine goller yağdıran ve her hafta kazanan bir takım görmek ister. Bu anlamda taraftara söyleyeceğim hiçbir şey yok. Taraftar her zaman maç kazanan takım olsun ister. Bu anlamda kendimi başarısız sayıyorum. Hedeflediğim noktalara Bozüyükspor'u getiremediğim için de şu an itibaren Bozüyükspor'dan ayrılıyorum. Hedefim, Bozüyükspor'da çok daha kalıcı olmaktı. Bozüyükspor'da daha iyi başarılara imza atmaktı. Ama sadece ve sadece geçmiş dönemden gelen borçların bugünkü Bozüyükspor'u bir yerlere gelmesine en büyük engel."

Işık, açıklamasının ardından tesislerden ayrıldı.