Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Bursaspor "Galatasaray'a gittiğimde..." - Galatasaray Haberleri

    Bursaspor'un ara transfer döneminde satış opsiyonlu olarak Galatasaray'dan kiraladığı eski oyuncusu Sercan Yıldırım, artık geçmişiyle değil, geleceğiyle anılmak istediğini söyledi.

    Yıldırım, her insanın, her futbolcuda görülebildiği son dönemde inişli çıkışlı günler geçirdiğini ancak yeniden Bursaspor'a döndüğü için çok mutlu olduğunu anlattı.

    Futbola başladığı ve yetiştiği kulüp olan Bursaspor'a uzun yıllar hizmet etmek istediğini belirten Yıldırım, "Buraya kendime güvenerek, yeni bir sayfa açarak geldim. En büyük hedeflerimden biri de yeşil-beyazlı forma altında yeniden büyük başarılara imza atmak. İnşallah bunu başarırım" dedi.

    Belirlediği hedeflere giderken artık büyük bir hata yapmak istemediğini vurgulayan Yıldırım, herkesin bazı yanlışlara düşebileceğini dile getirdi. Bunları aza indirmenin önemli olduğuna değinen Yıldırım, "Ben de hatalarımı en aza indirdiğim an yeniden büyük başarılar yakalayacağımı düşünüyorum" ifadesini kullandı.

    "HAYATA ARTIK DAHA FARKLI BAKIYORUM"

    Yıldırım, çok küçük yaşta adının dünyaca ünlü kulüplerle anıldığını ve bu nedenle futbol kamuoyunun kendisinden çok büyük beklentileri olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

    "Hala çok genç yaştayım. Daha yaşım 23 ve yapacak çok şeyim var. O yüzden geri döndüm ve yeniden bu yeteneklerimi Türkiye'ye izletmek, seyir zevki yaşatmak istiyorum. Hayata artık daha farklı bakıyorum. Keşke bu zihniyetimle geçmişteki Sercan'ı değişsem. Belki o zamandan bu zamana daha farklı olurdu. Belki şu an Bursaspor'un adını daha farklı yerlerde duyurup belki Avrupa'da temsil edecektim. Olmadı ama geçmiş değil. İnşallah artık geleceğe bakıp güzel bir yol haritası çizip düzgün, başarılı bir şekilde yoluma devam etmek istiyorum. Herkesin hayali Avrupa'da oynamak ama ben Bursaspor'a döndüm. Taraftarımız burada bir başarıya hasret. Şu an ligde inişli çıkışlı dönemler geçiriyoruz ama eminim ki ligi iyi yerde bitireceğiz ama kupayı almak istiyoruz. Hem Bursaspor hanesine bir kupa yazdıracak hem de kendim bir kupa almış olacağım. Kafamda sadece Bursaspor'un başarılı olması var. Taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz."

    "GALATASARAY'A GİTTİĞİMDE ÇOK GÜÇSÜZDÜM"

    Golcü oyuncu, Bursaspor'dan Galatasaray'a gittiğinde çok güçsüz olduğunu dile getirdi. Yeşil-beyazlı kulüpte şampiyonluk sevinci yaşadıktan bir yıl sonra Galatasaray'a transfer olduğunu anımsatan Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu:

    "Kendi adıma güçsüz gittiğimin kanıtı da antrenmansızdım. Gerçekten o konuda güçsüz gittim. Bir anda oynatıldım orada ve iyi performans sergileyemedim. Yeteneklerimi sergileyemedim. O yüzden şanssızlıklar yaşadım. Ardından sakatlıklar yaşadım. Toparlama süreci, uyum süreci, her türlü şeyler de yaşandı. Bir türlü olmadı. Belki hocanın taktiği uymadı. Hata aramak gerekirse de ben iyi çalışmadım. Bunun için birçok neden arayabiliriz. Yaşadıklarımın hepsini artık geride bıraktım. Artık tamamen geleceğe odaklandım. Yakın bir zamanda, Bursaspor A Takımına çıktığım ilk günkü performansıma kavuşacağıma inanıyorum. Bunun için çok çalışıyorum. Yuvam olan Bursaspor camiasına da o mesajı daha gelirken verdim. Hatta imza atmadan önce yöneticilerimize, 'Kendime inanıyorum. Gerekirse boş mukaveleye imza atarım' dedim ve bunu da yaptım. 'Performansıma göre değerimi biçin' dedim. O yüzden onları da mahcup etmeyeceğime inanıyorum. Tek hedefim; Bursaspor'da çok başarılı olmak ve yeniden A Milli Takım formasını giymek. Başka bir şey düşünmüyorum. Bunu da gerçekleştireceğim ve Sercan Yıldırım'ın bitmemiş olduğunu göstereceğim."

    GENÇ OYUNCULARIN AĞABEYİ

    Sercan Yıldırım, kendisi gibi yeşil-beyazlı takımın altyapısından yetişen genç oyuncular Enes Ünal, Batuhan Altıntaş ve Ozan Tufan ile sık sık bir araya gelerek birlikte zaman geçirdiklerini anlattı.

    Onlarla güzel vakit geçirdiklerini vurgulayan Yıldırım, "İyi vakit geçirirken şampiyon olduğumuz sezon kadrodaki arkadaşlık ortamını da yeniden sağlamaya çalışıyoruz. Bunda katkım olursa çok mutlu olurum" diye konuştu.

    Genç oyunculara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığı bilgisini veren Yıldırım, çok çalışıp takıma daha fazla katkıda bulunmaları için onları teşvik ettiğini sözlerine ekledi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ