İngiliz kulübünün, her şeyin kurallara uygun olarak yapılmasını istediği, Şehit'in işi resmi prosedüre uydurmaya çalıştığı iddia edildi

Fenerbahçe ile yollarını ayırarak, İngiltere'nin Middlesbrough Kulübü ile anlaşma yapan Tuncay Şanlı'nın transfer sürecinde sürpriz bir kriz çıktığı iddia edildi.


Ada'ya gidebilmek için vize bekledikleri ileri sürülen ve bugün İngiltere yolculuğuna çıkması beklenirken, seyahati yarına erteleyen yıldız oyuncunun menajeri Erdinç Şehit'in menajerliğinin kabul edilmediği ve parasının gönderilmediği öğrenildi. Şehit'in, FIFA belgesi olmamasından dolayı pürüz çıkaran İngiliz kulübünün, her şeyin yasal olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini belirterek, "Bize FIFA lisansı bulunan bir menajerin hesap numarasını verin, parayı gönderelim" mesajını yolladığı iddia edildi. Bundan dolayı güç durumda kalan Şehit'in soruna çare aradığı ifade edildi.
Tuncay Şanlı'nın yetişmesinde ve bugünlere gelmesinde büyük katkısı bulunan, milli oyuncuya adeta ağabeylik yapan Erdinç Şehit'in, bundan dolayı FIFA belgesi bulunan bazı isimlerle flört halinde bulunduğu vurgulandı.


İngiliz hassasiyeti
Resmi menajerler, İngiltere gibi ülkelerde kulüplerin büyük bir denetim içinde bulunduklarını, bu nedenle usülsüz bir çalışma içinde olamayacaklarını belirterek, "Kulüpler ve yöneticileri, her kuruşun hesabını vermek zorundalar. Asla istedikleri gibi hareket edemezler" diye konuştular.
Özellikle Middlesbrough Yönetimi'nin bu konuda son derece hassas olduğuna dikkat çekilirken, İngiliz gazeteciler, "Kulüp her şeyi kuralına uygun olsun ister. FIFA belgesi olmayan birinden futbolcu almaz" yorumunu yaptılar.
İngiliz kulübünün yetkilileri ise Tuncay'ın imza atması için çalışma belgesini beklediklerini söyleyerek, bunun bir milli oyuncu için 48 saat içerisinde gerçekleşebildiğini, ancak sürenin uzayabildiğini de belirttiler.

 


 Yeni partner Aliadiere

Gelecek sezon için iddialı bir kadro kuran Middlesbrough, Tuncay Şanlı'dan sonra Arsenal'in genç golcülerinden Jeremie Aliadiere'yi de renklerine bağladı.
Fransız Ümit Milli Takımı'nda da yer alan oyuncuyla dört yıllık sözleşme imzalayan İngiliz ekibi böylece forvetini iki önemli isimle güçlendirdi. 24 yaşındaki futbolcunun yıllık 2 milyon pound alacağı ifade edildi.
Arsenal tarafından 16 yaşında transfer edilen ve bu süreçte Celtic, West Ham ve Wolves'te kiralık oynayan futbolcu, 1 Temmuz'dan itibaren Middlesbrough'un futbolcusu olacak.

(Milliyet)