• Canlı Yayın
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlık ve Spor Bayramı kutlu olsun
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Bursa Sağlık Müdürlüğü ve bir su firmasının iş birliğiyle toplumda kanser konusunda farkındalığın artırılması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, su şişelerine uyarıcı etiketler konulması kararlaştırıldı.

İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Döne Ocak Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezinde (KETEM) düzenlenen basın toplantısında, Bursa'yı kanser tarama, teşhis ve tedavide marka il haline getirmek istediklerini söyledi.

23 MİLYON ADET SUYA O SLOGANLAR YERLEŞTİRİLDİ

AA'nın haberine göre; kansere karşı bilinçli taramalar için düzenli KETEM birimlerine başvuran bir toplum oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Akan, "İlimizde faaliyet gösteren Karacakaya su firmasıyla yaptığımız iş birliği doğrultusunda, 23 milyon adet 0,5 litrelik pet şişe suya 'Kanserde erken teşhis hayat kurtarır' ve 'Ücretsiz kanser taramalarınız için KETEM’e müracaat edin' sloganları yerleştirdik" dedi.

Akan, projeyle kanserde erken teşhisin önemine dikkati çekmek, taramanın gerekliliğini ve önemini vurgulamayı amaçladıklarını bildirdi.

ÇAĞIN EN BÜYÜK PROBLEMLERİNDEN BİRİ

Bir doğal kaynak suları markasının Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kahraman ise kanserin, çağın en büyük problemlerinden biri olarak karşılarına çıktığını belirterek, "Bizler de böylesi önemli bir konuya kayıtsız kalmamak için pet şişe sularımızda kanserle mücadeleye yönelik sloganlara yer verdik. Buradaki nihai hedefimiz kansere dikkati çekmek ve vatandaşımızı erken teşhis için kanser taramalarına sevk etmektir" diye konuştu.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlık Kuruluşları Planlama ve Organizasyon Daire Başkanı Tacettin Kızılboğa da desteklerinden dolayı firma yetkililerine teşekkür etti.