Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Başkan Ercan eczacılarla bir araya geldi

(Fotoğraflı)

ANKARA (İHA) - Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına yön veren Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan eczacılarla bir araya geldi.
Kültür Evi'nde düzenlenen program ile Sincan'da görev yapan yüzlerce Eczacı aynı çatı altında buluştu. Eczacıların halk sağlığı için vazgeçilmez bir sağlık danışmanı olduğunu ifade eden Başkan Ercan, "Sizler vatandaşın her an ulaşabildiği aydın karakterlersiniz" dedi.
Toplumun her kesimiyle temas halinde olan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Sincan'ın dört bir yanını gezerek esnaf ve vatandaşlarla sürekli bir arada olan Başkan Ercan Sivil Toplum kuruluşları ve meslek gruplarıyla da bir araya gelmeyi de ihmal etmiyor.
Başkan Ercan'ın talimatıyla Sincan Kültür Evi'nde eczacılara özel düzenlenen programda ilçede görev yapan yüzlerce Eczacı katıldı. Eczacılığın öneminden bahseden Başkan Ercan "Eczacı halkın ne dediğine kulak veren bir meslek erbabıdır. Sizler vatandaşın her an ulaşabildiği aydın kişilersiniz. Eczacılık faaliyeti sadece ilaç almanın ya da sağlıkla ilgili danışmanlık yapmanın çok ötesindedir. Sizler birçok sorunu derdi tasası hatta devletle olan ilişkisiyle ilgili görüşlerine başvurduğu en yakınındaki aydın danışman profilisiniz" ifadelerini kullandı.
Mesleki gelişimle ilgili tavsiyelerde bulunan Başkan Ercan "Dünyanın kocaman bir bilgi havuzu haline geldi. Mesleki ve güncel gelişmeleri takip edebilmek ve bu bilgi havuzundan yararlanabilmek için sürekli çalışmak ve çabalamak gerekir. Çünkü sizler halk sağlığı için vazgeçilmez konumdasınız" şeklinde konuştu.

Eczacılardan teşekkür
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ile bir araya gelen Eczacılar ise Başkan Ercan'la bir araya gelmenin mutluluğunu şu sözlerle dile getirdiler: "Başkanımızın bizlere değer vermesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Kendilerini bu hassasiyetlerden dolayı teşekkür ediyoruz."
(SFP-BC-Y)

22.01.2018 11:05:21 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.