Son Dakika
23 Mayıs 2015 Cumartesi, 13:57 | Güncelleme: İHA
(ÖZEL HABER) - MUŞ'TA 'SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI
(ÖZEL HABER) - MUŞ'TA 'SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI
- GENÇ BİRİKİM DERNEĞİ'NDEN SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GENÇLİK PROJESİ
- SAĞLIK YAŞAM İÇİN PROJESİYLE 100 GENCE EĞİTİM VERİLECEK
- SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GENÇLİK PROJESİYLE 5 İLDE EĞİTİM VERİLECEKŞAHİN ŞAHİN
MUŞ (İHA) - Muş'ta Genç Birikim Derneği'nin İçişleri Bakanlığı'na sunup kabul edilen 'Sağlıklı Yaşam İçin Gençlik' projesi uygulanmaya başlanırken, Muş, Mardin, Ankara, İzmir ve İstanbul'da toplam 100 gencin projeden faydalanacağı belirtildi.
Ulusal ve uluslararası projeler üreterek aktif çalışmalarıyla ön plana çıkan Genç Birikim Derneği, Muş'ta 'Sağlıklı Yaşam İçin Gençlik' projesi ile 2 günde 20 gence eğitim vermeye başladı. Muş Gençlik Merkezi'nde bugün itibarı ile başlayan projeye Genç Birikim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yüce, Dernek Başkan Yardımcısı Tekin Güler, Öğrenme Tasarımcısı Yaygın Eğitim Eğitmeni Tuba Çanşalı ve gençler katıldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından uygun görülen ve Muş, Mardin, Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere 5 ilde uygulanacağını belirten Genç Birikim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yüce, projeden toplam 100 gencin faydalanacağını söyledi. Öğrenme Tasarımcısı Yaygın Eğitim Eğitmeni Tuba Çanşalı tarafından verilen eğitimlerin 2 gün süreceğini ifade eden Yüce, "Gençlerin sağlık ve sağlıklı yaşamla ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak, kanser ve bunun gibi gençlik sağlığını tehdit eden ve sağlıksız yaşam koşulları, bilinçsiz beslenme ve vücudunu tanımama nedeniyle ilerleyen hastalıkları, gençleri bilinçlendirerek ve akran bilgilendirmesi yoluyla önleyebilmektir" dedi.
Gençlerin proje sayesinde hastalıklar hakkında bilinçlerinin sağlanarak sosyal dahiliyetlerinin arttırılması olduğunu kaydeden Yüce, "Bu gençlerin oyun yoluyla yaparak yaşayarak öğrenmeleri eğitim yöntemi ile sağlıklı gelecek için fiziksel aktivite, beslenme, vücut farkındalığı, sağlık hakları, kanser ve bunun gibi hayati risk taşıyan hastalıklar hakkında bilinçlerinin sağlanarak sosyal dahiliyetlerinin artırılmasıdır" şeklinde konuştu.
Öğrenme Tasarımcısı Yaygın Eğitim Eğitmeni Tuba Çanşalı ise "Bu proje kapsamınsa tasarlanmış olan; "BilgiDevasa", "BilgiŞifa" ve "GençMönü" isimli 3 oyunumuzu öğreteceğiz" dedi. Eğitim sonunda her katılımcı, eğitimde öğrenilen 3 oyunun sahibi olacağını vurgulayan Çanşalı, "bu oyunları belirlenen süre içinde kendi belirledikleri 10 ayrı gruba oynatmaları istenecek. Uygulamalar sırasında çekilecek videolar proje ekibine gönderildiğinde, katılımcılara "Katılım Belgeleri" gönderilecektir" şeklinde konuştu.
(ŞŞ-ŞAK-Y)

23.05.2015 13:57:32 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.