Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 24 Temmuz 2021 Nöbetçi eczaneler listesi! Bayram tatilinde hangi eczaneler açık olacak?

    Bayramda eczaneler açık mı? sorusu nöbetçi eczaneler listesi eczaneye gitmesi gereken vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bilindiği gibi hafta içi ve Cumartesi günleri eczaneler kapalı olmuyor ancak pazar günleri ve resmi tatillerde ülke genelinde eczaneler kapalı. Bayramda açık olacak eczaneler belli oldu mu?

    KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE ECZANELER AÇIK MI?

    İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul'da 5 Aralık 2020 tarihinden bu yana her cumartesi günü uygulanan eczane nöbet sistemi sona ermiştir. Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczanelerimiz, bunların dışında kalan günlerde tüm eczanelerimiz 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecektir." denildi.

    REKLAM

    Eczaneler pazar günleri ve resmi tatillerde nöbetçi sistemi ile çalışmakta. Bölgenizdeki nöbetçi Eczaneleri internetten sorgulayabilir aynı zamanda size en yakın eczaneye giderek de öğrenebilirsiniz.

    Eczaneler resmi tatillerde nöbetçi olmasalar da nöbetçi olan eczanenin bilgilerini ve adresini camlarına asarak bilgilendirme yapmaktadır.

    Kurban Bayramı tatili 16 Temmuz Cuma akşamı başlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 gün olarak açıkladığı Kurban Bayramı tatili boyunca eczaneler nöbetçi eczane sistemiyle çalışacak.

    ÜLKE GENELİNDE 24 TEMMUZ'DA AÇIK OLAN ECZANELERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
    Haberi Hazırlayan: Elif Avcı
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ