Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Koronavirüs vaka sayısı kaç? Bugün koronavirüs nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti? Corona Türkiye tablosu son durum nasıl? soruları tüm vatandaşların gündeminde. Koronavirüs tablosu Sağlık Bakanı Koca tarafından günlük olarak açıklanıyor. Bu akşam resmi Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, son corona virüs tablosunu duyurdu. Bakan Koca'nın açıkladığı covid19.saglik.gov.tr'deki son koronavirüs tablosuna göre, bugün yeni vaka sayısı 1182 oldu. 9 Ağustos 2020 Corona Türkiye tablosu haberimizde.

9 AĞUSTOS 2020 KORONAVİRÜS TABLOSU - SAĞLIK BAKANLIĞI

9 Ağustos Coronavirüs tablosu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bu akşam resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Bakan Koca "Test sayımız, salgın boyunca en yüksek olduğu dünkü seviyenin biraz altında. Yakın zamanlarda vaka sayılarının en çok arttığı illerimizden Gaziantep'te, son bir hafta içinde, ortalama vaka sayıları %10 düştü. 25 İLİMİZDE son 2 gündür entübe hastamız yok." dedi.

5 BİN 844 CORONA VİRÜS HASTASI HAYATINI KAYBETTİ, TOPLAM VAKA SAYISI 240 BİN 804

Bakan Koca'nın açıkladığı covid19.saglik.gov.tr'deki son koronavirüs tablosuna göre, dün yapılan 61 bin 446 testten 1182'si pozitif çıktı, 15 hasta da hayatını kaybetti. Toplam hasta sayısı 240 bin 804 oldu. Toplamda 5 bin 844 hasta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 596 olurken, toplamda 223 bin 759 hasta da iyileşti.

CORONA VİRÜS HARİTASINDA SON DURUM İÇİN TIKLAYIN

HIÇKIRIK KORONAVİRÜSÜN YENİ BELİRTİSİ Mİ?

Hıçkırık koronavirüsün (Covid-19) yeni bir belirtisi olabilir mi? Aralıksız dört gün boyunca hıçkıran bir kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Bu durumun ardından gözler bilim insanlarına çevrildi. ABD'de bir tıp dergisinde yayınlanan makaleye göre, günlerce geçmeyen hıçkırığa dikkat edilmesi gerekiyor.

Kesintisiz hıçkırığın koronavirüsün yeni bir belirtisi olabileceği iddia edildi. Ateş, kuru öksürük, nefes darlığı; koronavirüsün en bilinen semptomları. Ancak ABD'nin Chicago eyaletinde yaşayan bir kişide bambaşka bir semptom görüldü. Dört gün boyunca hıçkıran 62 yaşındaki hastanın ateşinin 37.3 olduğu belirtildi. Hıçkırık dışında başka hiçbir semptomu olmayan kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Yapılan tetkiklerde hastanın ciğerlerinin zayıfladığı ortaya çıktı. Ardından hastanın ateşi 38.4'e yükseldi. Tıp dünyasının önde gelen dergilerinden The American Journal of Emergency Medicine'a konuşan doktorlar, hıçkırığı olan hastaları göz ardı etmemek gerektiğini söyledi.