Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Batı, güney ve iç kesimlerde sıcaklık artıyor! - Son dakika hava durumu | Son dakika haberleri
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sinop, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Kayseri’nin kuzey ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

    Yağışların Ordu, Giresun, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile Van’ın kuzey ve doğu ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

    İstanbul

    Güneşli 32°

    Ankara

    Güneşli 35°

    İzmir

    Güneşli 38°

    Antalya

    Güneşli 40°

    Trabzon

    Sağanak Yağış 26°

    Bursa

    Güneşli 30°

    Adana

    Güneşli 37°

    Diyarbakır

    Güneşli 39°

    Gaziantep

    Güneşli 37°

    Ağrı

    Sağanak Yağış 28°

    Sıcaklıkların da batı, güney ve iç kesimlerde 1 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde, Doğu Anadolu'nun doğusunda da 2-4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

    REKLAM

    ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

    Yağışların Ordu, Giresun, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile Van’ın kuzey ve doğu ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

    KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

    Rüzgârın, Marmara’nın güneyi, Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Akdeniz’in iç kesimleri ve Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun batısında kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği de belirtildi.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ