Son dönemdeki açıklamalarıyla olay olan Can Yaman'a katıldığı televizyon programında bir kadın hayranı İspanyolca olarak "Buradan Can Yaman'ın mükemmel, ideal bir insan olduğunu düşünerek gideceğiz, ancak bize Can Yaman'ın bu dünyadan olduğunu kanıtlayacak bir şeyler anlatabilir misin?" diye sordu. 

ÇİRKİN CEVABA TERCÜMAN DA ŞAŞIRDI

Tercümanın çevirdiği soruya eliyle stüdyonun arka tarafını gösteren Can Yaman, "Arka odaya geçelim" cevabını verdi. Yaman'ın verdiği çirkin cevap karşısında tercüman da büyük şaşkınlık yaşarken "Çevireyim mi?" diye sordu. Gülerek karşılık veren Yaman ise, tercümana "Hayır" dedi.

İşte o anlar...

Geçenlerde yaptığı "Libidosu olmayan jönler başarılı olamaz" açıklamasıyla tepki toplayan Can Yaman'ın tuhaf çıkışını Fatih Altaylı da köşesine taşıdı. Altaylı'nın bugünkü yazısında ilgili bölüm şöyle:

Can Yaman diye yakışıklı bir çocuk var.
Oyuncu.
Dünya çapında meşhur olmuş.
Her yerde havalimanlarında kaldığı otellerde falan hayranlarının saldırısına uğruyor.
Hayran saldırısı doğru mu mizansen mi bilemem ama Akdeniz ülkelerinde popüler olduğunu biliyorum dizisi nedeniyle.
Bu arkadaş şöhreti bulan herkes gibi hayatın sırrının da şöhretle bir arada bulunduğunu zannedenlerden olmalı ki, oyunculuk üzerine okuduğum en saçma sapan röportajlardan birini vermiş.
Libidosu olmayan jönler başarılı olamaz anlamına gelen hayatımda duyduğum en zırva lafı etmiş.
Oğlum sen porno oyuncusu değilsin ki!
Son rol yapacaksın.
Gerekirse libidosu yüksek birini gerekirse libidosu olmayan birini, gerekirse aseksüel birini, gerekirse homoseksüel birini oynayacaksın.
Adını duydun mu bilmem ama mesela şahane aşk filmlerinde oynamış Rock Hudson’un kadınlara yönelik muazzam bir libidosu mu vardı?
Ya da “Cruising” filminde hayatımda gördüğüm en muhteşem performanslardan birin sergileyen Al Pacino o günlerde gay olmaya mı karar veriyordu?
Can Yaman kardeşim sana böyle yüz tane daha örnek veririm ama muhtemelen okumayacaksın.
Ama bilesin ki oyunculuğun libido ile alakası yok. Ayrıca seninle oynayan kadın oyuncular oraya senin kendini daha erkek hissetmen için yollanmıyor.
Şunu da unutma.
Tutmayan iki dizilik canın var.
Var zannettiğin libidonun canı da o kadar.

Altaylı, yazısının sonunda bu fotoğrafları "Can Yaman'ın libidosu düşük ve yüksek halleri" notuyla paylaştı.

1881 -
1938