Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Diğer Başbakan Davutoğlu Katar'a resmi ziyarette bulunuyor

    Katar'a resmi ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani ile Katar Başbakan ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa Al Thani ile bir araya geldi.

    Katar'ı ilk kez "başbakan" sıfatıyla ziyaret eden Davutoğlu, Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa Al Thani tarafından karşılandı. Başbakan Davutoğlu kendisini karşılayan Katar heyeti ile de selamlaştıktan sonra Katar Başbakanı ile ikili görüşmeye geçti. Davutoğlu daha sonra Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani ile bir araya geldi. İkili görüşmelerde, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

    Başbakan ve Katar Emiri ile görüşme sonrası ise heyetler arası görüşmeye geçildi. Davutoğlu'na ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın eşlik ettiği aktarıldı. Heyetler arası görüşme sonunda, iki ülke ilişkilerini derinleştirme adına çeşitli anlaşmalar imzalandı.

    Başbakan Davutoğlu'nun, ziyaret çerçevesinde Türkiye-Katar iş çevreleriyle de bir araya geleceği, Türk Birliği'ni ziyaret edeceği ve Katar Üniversitesi'nde bir konferans vereceği belirtildi.

    CİHAN

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ