Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Pimaş Türkiye'deki üretimi durdurdu - İş-Yaşam Haberleri

    HABERTURK.COM / EKONOMİ SERVİSİ

    Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

    İşte o açıklama:

    "3 Nisan 2015 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan ve 1 Haziran 2015tarihli Olağan Genel Kurul'da onaylanan kararlar doğrultusunda, Yönetim kurulumuzca yapılan iktisadi ve mali değerlendirmeleri üzerine, İnsan kaynakları raporlamaları ve mali planlamalara göre karlılık durumu giderek azalan şirketin Türkiye'deki tek üretim tesisi olan Gebze İşletmesinin 31 Mart 2016 tarihi itibariyle faaliyetine son verilmesine, yasal ve fiziki olarak üretim ve lojistik faaliyetleri açısından tesisin kapatılmasına karar vermiştir."

    1963 YILINDA KURULDU

    PİMAŞ, 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu. 70’li yılların sonunda AR-GE faaliyetlerine başlayan PİMAŞ, 1982 yılında ilk PVC Pencere Sistemi olan PİMAPEN'i kurdu.

    1988 yılına kadar “pencere“ üretimini kendi yapan PİMAŞ, Bayileri kanalıyla PVC Pencere sektörünü tek başına oluşturdu.

    2014 yılında Belçikalı PVC pencere üreticisi Deceuninck, Enka İnşaat'ın yüzde 81.2 hissedarı olduğu Pimaş'taki hisselerinin tamamını 57.67 milyon liraya satın aldığını açıkladı.Deceuninck, 2000 yılında Türkiye'nin önde gelen PVC profil sektörü şirketlerinden Ege Profil'i satın almıştı. Şirket 2005 yılında da Sabancı Grubu'ndan Winsa'yı satın almıştı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ