Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmir'de, FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında haklarında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilen 7 işadamından Metehan Kavuk, avukatı ile birlikte savcılığa giderek teslim oldu. Kavuk'un, hakkındaki tutuklama kararının yüzüne okunmasından sonra cezaevine götürüleceği açıklandı.

İzmir'de, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları ileri sürülen işadamlarına yönelik olarak geçen 8 Ağustos'ta yapılan operasyonda 18 şüpheli gözaltına alındı. Geçen perşembe günü adliyeye sevk edilen şüphelilerden, Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk'un da aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı. Hakim, diğer şüpheliler Metehan Kavuk, Ahmet Küçükbay, Kamil Karakaş, Remziye Aras, Nurettin Bilgi, Hami Çatalyürek ve Ruhi Ünalan'ı adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Cumhuriyet Savcısı Zafer Dur'un yaptığı itirazı değerlendiren İzmir 4'üncü Sulh Ceza Hakimliği, serbest bırakılır bırakılmaz bir başka FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan, Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay'ın da aralarında bulunduğu 7 şüpheli için 'tutuklamaya yönelik yakalama kararı' verdi. Karardan sonra sanıklardan 5'i yakalanıp tutuklandı.

KAVUK TESLİM OLDU

Aranan işadamlarından Metehan Kavuk da bugün avukatı ile birlikte İzmir Adliyesi'ne giderek teslim oldu. Metehan Kavuk'un, hakkındaki tutuklama kararının yüzüne okunmasından sonra cezaevine götürüleceği açıklandı. Bu arada o soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Hami Çatalyürek'in halen arandığı ifade edildi.

HABERTÜRK HABER MERKEZİ