Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

KOSGEB faizsiz kredi sonuçları binlerce vatandaş tarafından heyecanla bekleniyor. Bakan Naci Ağbal, bekleyişe son vererek müjdeli haberi verdi. Peki KOSGEB kredi sonuçları açıklandı mı?

Daha önce Bakan Nağci Ağbal, yaptığı açıklamada KOSGEB faizsiz kredi sonuçlarının 27 Şubat'ta açıklanacağını belirtmişti. Peki KOSGEB'in 50 bin TL'lik faizsiz kredi sonuçları nasıl öğrenilecek? 2017 KOSGEB faizsiz kredi sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar...

KOSGEB KREDİ SONUÇLARI 2017

Bakan Naci Ağbal KOSGEB kredi başvuru sonuçları için "27 Şubat'ta inşallah sonuçları açıklayacağız" demişti. Sonuçlar ise az önce kosgeb.gov.tr adresinden açıklandı. Vatandaşlar internet sitesi üzerinden şahsi bilgilerini girerek KOSGEB kredi sonuçlarını öğrenebilecek.

KOSGEB KREDİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

BAŞBAKAN: "KOSGEB BUGÜN BAŞLIYOR"

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamalarda "KOSGEB'de kredi verme işlemi bugün başlıyor. Yaklaşık 11 milyar lira nakit kaynak sağlıyoruz. İlk yıl ödeme yok, iki yılda da faiz yok, aldığın parayı ödüyorsun. Söz verdik yerine getirdik. Mükelleflere, vergilerini düzenli ödemeleri halinde yüzde 5 indirim yapan yasa Meclisimizde kabul edildi." ifadelerini kullandı.

 

KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT OLUNMASI GEREKİYOR

10 Şubat tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile KOSGEB Başkanı Recep Biçer tarafından düzenlenen basın toplantısında Bakan Özlü, KOSGEB kredisine hak kazananların kredi kullanımı öncesi yapmaları gerekenlere işaret etmişti: "Desteğe hak kazanan KOBİ'lerin, kredi kullanımından önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı KOBİ Bilgi Beyannameleri'ni oluşturmaları gerekecektir. İnşallah 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren Kredi Faiz Desteği'ne hak kazanan işletmelerimiz belli olmaya başlayacak. Hak kazanan işletmelerimize SMS ve bilgilendirme e-postası göndereceğiz. Bu aşamadan sonra belirlenen işletmeler bankalara başvurarak kredi işlemlerini başlatabileceklerdir. Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankası ile protokol yaptık."

KOSGEB VERİTABANINA NASIL KAYIT YAPILIR?

KOSGEB'e ilk kez başvuru yapacaksanız kurumun internet sayfasında bir form doldurmanız gerekiyor. İşletme adı, vergi numarası, yetkili kişi, kuruluş yılı esnaf veya ticaret no gibi bilgilerin istendiği formu doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir.