Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Otomobil Mitsubishi'de başkan Aikawa istifa etti - Otomobil Haberleri

    HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ

    Yakıt tasarrufu ile ilgili 600 bin aracın karıştığı tarihi skandala imza atan Mitsubishi'nin Genel Başkanı Tetsuro Aikawa, şirketin haziran ayındaki genel kurulundan sonra görevi bırakacağını açıkladı.

    Uluslararası haber ajansların düşen haberlere göre, Aikawa istifasını açıklarken yaptığı duyuruda,"Mitsubishi'de köklü reforma yapılabilmesi için görevden ayrılmak zorundayım" ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz hafta Mitsubishi'nin yüzde 34'ünü satın alan Nissan, Aikawa'nın yerine yeni bir yöynetici ataması yapacak.

    Son olarak geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapan Aikawa, Mitsubishi'nin yıllardır yakıt ekonomisi konusunda hile yaptığını itiraf etmişti.

    Japon otomobil üreticisi Mitsubishi, yakıt skandalına yönelik geçtiğimiz Nisan ayının son haftasında yaptığı açıklamada yakıt konusunda yetkilileri 1991 yılından bu yana ‘kandırdıklarını’ itiraf etmişti.

    600 bine yakın aracın hileli bir şekilde piyasaya sürüldüğünü açıklayan Mitsubishi Başkanı Tetsuro Aikawa gazetecilere yaptığı söyleşide şirkete yönelik araştırmanın devam ettiğini ve kanunlara aykırı başka düzensizliklerin de ortaya çıkma ihtimali olduğunu paylaşmıştı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ