Türkiye'de tamamlayıcı sağlık sigortası ile birlikte 3.3 milyon kişinin sağlık sigortası varken sigortalı hayvan sayısı 3.5 milyona ulaştı. Tarsim Genel Müdürü Satoğlu, kaderciliği ile bilinen köylülerin Tarsim'in hasar ödemelerini gördüklerinde sigortaya dört elle sarıldıklarını söyledi. Satoğlu, üzüm, fındık ve kayısı gibi değeri yüksek ürünlerin sigortalılık oranının oldukça arttığını, bazı bölgelerde yüzde 60'ı geçtiğini belirtti. Terör zararları dahil bir çok ürünün sigorta kapsamına alındığı hayvan hayat sigortasının her yıl yüzde 40-50 arttığını anlatan Satoğlu, arıcılıkta ayıların yedikleri balın bile sigortalandığını söyledi. Rahim Ak'ın haberi
Mal canın yongasıymış
Türkiye Sigorta Birliği'nin üye şirketlerden derlediği verilere göre 2018 yılının Üçüncü çeyreği itibarıyla teknik ve mali sonuçları belli oldu. Buna göre, 2018 Üçüncü Çeyrek sonunda sigortacılar, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 26,5 artışla 25,9 milyar TL’yi bulan üstlendiği tazminat ile ekonomiye ve vatandaşlara güvence sağlamaya devam etti.
Sigortacı 25,9 milyar lira tazminat ödedi
TARSİM'den yapılan açıklamada, " TARSİM, sürekli gelişen ve büyüyen yapısıyla artan taleplere en iyi ve hızlı bir şekilde cevap verebilmek amacıyla, Türkiye genelinde 11 farklı noktada konumlanan Bölge Müdürlüklerine bir yenisini ekledi. Geçtiğimiz günlerde faaliyetlerine başlayan Kayseri Bölge Müdürlüğü’nün hizmet alanı içinde Kayseri, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir ve Niğde illeri yer alıyor" denildi.
Tarsim artık Kayseri'de
Sompo Japan Sigorta CEO’su Recai Dalaş, Sompo Grup’un Japonya dışındaki tüm perakende operasyonlarından sorumlu olacak. Dalaş, 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere İstanbul’da kurulacak Sompo Uluslararası Perakende Platformu’na bağlı tüm ülkelerden sorumlu CEO olarak görev yapacak.
Japon devin perakendesi o Türk'e emanet
AXA, kadın girişimcilerin işlerine ve hayatlarına değer katmak, kadınların sigorta sektöründe daha çok yer almalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın acenteler ile bir araya geliyor. Kadın acentelerden alınan geri bildirimlerle tüm kadınların ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun çözümler sunulacak.
Sigortaya kadın eli
Aon Türkiye Eş CEO’su Selda Oknas, kendileri sigortanın önemini kavrayan büyük şirketlerin ekonomik durgunluk ve diğer risklere karşı artık bayileri ve distribütörlerini sigorta yaptırdığını söyledi. Büyük şirketler ekonomik yavaşlama döneminde en çok etkilenen ilişkide bulundukları bu küçük işletmeleri ayda 50 lira gibi düşük tutarla sigortalatıp kendisinin de kaybını önlüyor. Sigorta şirketleri toplu sigortalama hizmeti vermeye başladı. Rahim AK'ın haberi
Ayda 50 liraya kocaman şirketleri iflastan kurtarıyor
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetiminden yapılan açıklamada, 2019 yılı üretim sezonu için, Bitkisel Ürün Sigortaları poliçelerinin 5 Kasım tarihi itibarıyla yetkili sigorta acenteleri aracılığıyla düzenletilebileceği bildirildi.
Bitkisel üretim sigortasında yeni dönem
Fiba Emeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu eğitim sigortasında ilk kriterin fiyat, ikinci kriterin asistans hizmetleri gibi günlük ek fayda, üçüncüsün sigorta şirketinin hizmet kalitesi olduğunu söyledi. Öztürkoğlu, eğitim sigortası ile bir çocuğun 16 yıllık eğitim hayatının tümünü aylık 72 liralık ödeme ile garanti altına alınabileceğini söyledi. Velinin ilk ay vefat etmesi durumda bile sigorta 16 yıl boyunca 480 bin liralık eğitimi karşılıyor.
72 lira ile çocukların 480 bin liralık eğitim masrafı garantide

  • Diğer Mesleki Sorumluluk Haberleri
Volkswagen ve Ford işbirliği resmen açıklandı
Otomotiv sektöründe bir süredir konuşulan 'dev' ortaklık gerçekleşti. Detroit Otomobil Fuarı'nda düzenlenen etkinliklte Volkswagen ve Ford'un birlikte araç üretimi yapacağı...
Volkswagen ve Ford işbirliği resmen açıklandı

En Çok İzlenenler