Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Elektrikli ocaklar insanlar tarafından kolaylıktır. Çünkü hiçbir şeye gereksinim duymadan bu ocaklar sayesinde yemekler pişebilmektedir. Bazen kapanmama sorunu oluşabilmektedir. Bu sorun devrelerde takılma meydana geldiğinde, kartlar yandığında oluşabilmektedir. Bu konu hakkında aşağıdaki gerekli açıklamaları detaylı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın tamamını mutlaka okumanız gerekmektedir.

Elektrikli ocak kapanmama nedeni

Elektrikli ocaklar günlük yaşantımızın bir parçasıdır. Bu sebeple de çeşitli arızalar çıkarabilmektedir. Elektrikli ocakların en çok karşılaşıldığı sorun kapanmama sorunudur. Şimdi sizlere elektrikli ocağın kapanmama nedeninden bahsedeceğiz. İşte elektrikli ocağın kapanmama nedeni aşağıdaki gibidir.

  • Elektronik kartta bulunan devrelerde takılma meydana gelmesi
  • Kart rölelerinden bir tanesinin hasar görmüş olması

Elektrikli ocak kapanırsa ne yapılmalıdır?

Elektrikli ocak kapanmaz ise ne yapılmalıdır? Bu konu birçok kişi tarafından merak konusudur. Elektrikli ocağınız kapanmıyorsa ilk olarak sigortanızı kapatın ve tekrar açın. Bunun sebebi devrelerde takılma meydana gelmiş ise bu sorunu çözmektir. Sorunlar genelde bundan kaynaklanmaktadır. Bu işlem sorununuzun büyük oranda geçmesini sağlayacaktır. Eğer bu sorun sigorta açıp kapama ile düzelmedi ise sorunun elektronik kartta olma olasılığı yüksektir. Bu durumda bu kartın değişmesi gerekmektir. Bu işlem mutlaka bu işin uzmanı olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

BAKMADAN GEÇME