Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli 627 emniyet müdürü ve amirini kapsayan atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 2020 yılı genel atamaları çerçevesinde 2, 3 ve 4'üncü sınıf emniyet müdürü ile emniyet amiri rütbelerindeki 627 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri tamamlandı.

Bu doğrultuda, 1'inci hizmet bölgesinden 2'nci hizmet bölgesine 204 personelin, 2'nci hizmet bölgesinden 1'inci hizmet bölgesine 112 personelin, 2'nci hizmet bölgesinden 2'nci hizmet bölgesine 13 personelin, 1'inci hizmet bölgesinden 1'inci hizmet bölgesine ise 298 personel olmak üzere belirtilen rütbelerde toplam 627 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri yapıldı.

Habertürk'ten Emrah Doğru'nun edindiği bilgilere göre tayinlerle, İstanbul Emniyeti’nde sorumlu il emniyet müdür yardımcısı, şube ve ilçe müdürü olarak görev yapan 127 isimden 39’u il dışına ve polis okullarında görevlendirildi. Görev yerleri değişen müdürler arasında İstihbarat, Organize, Mali, Kaçakçılık şubelerinin müdürleri de bulunuyor.

Buna göre bazı atamalar şu şekilde gerçekleşti:

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Furkan Sezer, Kilis’e,

İstihbarat Şube Müdürü İlker Küçükhıdır, İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu'na,

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Faik Ozan Karadağ Diyarbakır’a,

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Oktay Çelik ise Aksaray'a tayin edildi.