Son Dakika
03 Ocak 2019 Perşembe, 10:30 | Güncelleme: İHA
Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline sivil savunma eğitimi
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli personele sivil savunma konusunda eğitim verildi.
İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever, müdür yardımcıları, şube müdürleri çok sayıda personel katıldı. İl Müdürü Seven, toplantıda yaptığı konuşmada, sivil savunmanın, düşman saldırıları ile başa gelebilecek afet, yangın ve felaketlerle topyekûn mücadele etmek için alınabilecek her türlü silahsız koruyucu, kurtarıcı tedbir ve faaliyetler olduğunu belirterek, kısaca kötü günleri atlatmak için yapılan bilinçli mücadelelerin bütünü olduğunu ifade etti.
Sivil savunmanın insan yaşamını doğruda etkileyen çok önemli bir faktör olduğunu ifade eden İl Müdürü Dr. Emine Sever, konuya gerekli hassasiyetin gösterileceğini ve kurumda sivil savunma ile ilgili yapılması gerekli çalışmaların bizzat kendisi tarafından takip edileceğini belirtti.
Daha sonra kurum personeline, Sivil Savunma Amiri İsmail Ünsal tarafından Sivil Savunmanın Tanımı, Sivil Savunma Hizmetleri, Afet ve Acil Durum Hizmetleri, Seferberlik ve Savaş Hali Hizmetleri, Koruyucu ve Güvenlik Hizmetleri ile İkaz ve Alarm İşaretleri konularında sunum yapılarak, yangın ve sivil savunma ekiplerinde görevli personel, görevleri konularında bilgilendirildi.
Toplantı, karşılıklı sorucevap bölümüyle sona erdi.
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.