Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünyadan Evan Rachel Wood: Marilyn Manson klip çekiminde bana tecavüz etti
    1

    Ünlü oyuncu Evan Rachel Wood, eski sevgilisi şarkıcı Marilyn Manson'ın kendisini taciz ettiğini bu yıl sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile duyurmuştu.

    2

    Sundance'ta gösterilen 'Phoenix Rising' adlı belgeselde konuşan Wood, üç yıl aşk yaşadığı Manson'ın 2007'de çıkardığı 'Heart-Shaped Glasses' şarkısının klip çekimi sırasında kendisine tecavüz ettiğini iddia etti.

    3

    "ÇEKİM PLANLANDIĞI GİBİ GİTMEDİ"

    Belgeselde 34 yaşındaki oyuncu, 'Heart-Shaped Glasses' adlı şarkının video çekiminin planlandığı gibi gitmediğini söyleyerek, "Klip için simüle edilmiş bir seks sahnesi planlamıştık. Ancak kameralar çalışmaya başlar başlamaz benimle gerçekten birlikte olmaya başladı. Bu asla rıza gösterdiğim bir şey değildi." dedi.

    4

    Yönetmen koltuğunda Amy Berg'in oturduğu belgeselde konuşan Wood, "Ben profesyonel bir oyuncuyum, hayatım boyunca bunu yaptım ve bugüne kadar hayatımda hiç bu kadar profesyonel olmayan bir sette bulunmadım. Tam bir kaos vardı ve kendimi rahat hissetmiyordum. Kimse beni korumuyordu. Videoyu çekmek gerçekten üzücü bir deneyimdi." diye konuştu.

    'Westworld' dizisiyle yıldızı parlayan Wood, "Kendimi nasıl savunacağımı veya 'hayır' diyeceğimi bilmiyordum çünkü asla karşılık vermemek için şartlandırılmış ve koşullandırılmıştım." diye devam etti.

    5

    "İĞRENDİM!"

    O anlarda hissettiklerini ve set ekibinin nasıl şaşırdığını da "İğrendim ve sanki yanlış bir şey yapmışım gibi hissettim ve ekibin gergin olduğunu, ne yapacaklarını bilemediklerini söyleyebilirim." diye anlattı.

    6

    EVİNİN GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ARTIRDI

    Konu ile ilgili mahkeme süreci devam ederken Manson ile ilgili son iddia, Wood’u, 8 yaşındaki oğluna tecavüz etmekle tehdit etmesi yönündeydi.

    Geçen ay çıkan haberlerde, ünlü şarkıcının tehditlerinin, Evan Rachel Wood’un Los Angeles’taki evinin etrafında güvenlik önlemleri almasına neden olduğu yönündeydi. Wood’un evini kurşun geçirmez pencelerle yenilediği, çelik kapı ve güvenlik çiti kurduğu belirtilmişti.

    7

    "AİLEME ZARAR VERMESİNDEN KORKUYORUM"

    Mahkeme belgelerinde Wood'un "Onun yüzünden korkunç fiziksel ve duygusal travmalar yaşadım. Aleyhine ifade verdiğim için bana, oğluma ve ailemin diğer üyelerine zarar vererek benden intikam almasından korkuyorum." sözleri yer almıştı.

    8

    SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMIŞTI

    Evan Rachel Wood ile Marilyn Manson ile 2007-2010 yılları arasında aşk yaşamıştı. Wood, geçtiğimiz yıl şubat ayında Instagram hesabından yayınladığı mesajda, "Istismarcımın adı Brian Warner, dünyanın bildiği adıyla Marilyn Manson." ifadelerini kullanmıştı.

    9

    "MANİPÜLASYONA UĞRADIM"

    Evan Rachel Wood, sözlerini şöyle sürdürmüştü:

    İlk gençlik yıllarımdan beri beni korkunç bir şekilde taciz etti. Beynim yıkandı ve teslimiyetçi davranmam için manipülasyona uğradım. İlk gençlik yıllarımdan beri beni korkunç bir şekilde taciz etti. Beynim yıkandı ve teslimiyetçi davranmam için manipülasyona uğradım.

    10

    BENZER SUÇLAMALAR

    Ashley Walters ve Sarah McNeilly adlı modeller ile Ashley Lindsay Morgan ve adını sadece Gabriella olarak açıklayan bir başka kadın da Manson tarafından taciz edildiklerini ve fiziksel şiddet uygulandığını iddia etmişlerdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ