Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Fatma Girik'in koronavirüs (corona virüsü) önlemi -Magazin haberleri
    1

    İHA'nın haberine göre; Türkiye'de ve dünyada "Evde kal" çağrısına uyan birçok ünlü isim gibi Fatma Girik de koronavirüsten korunmak için evinden dışarı çıkmama kararı aldı.

    2

    Girik'in evinde dezenfekte işlemi yaptırdığı ve beraber yaşadığı 98 yaşında hasta olan annesi Münevver Girik için de önlemler aldığı öğrenildi.

    Kalça ameliyatından dolayı yürüme güçlüğü çeken ve fizik tedaviye giden Girik’in tedavisine evinde devam ettiği öğrenildi.

    3

    Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Fatma Girik'i evinde ziyaret ederek, aldığı önlemlerden dolayı teşekkür etti.

    Girik'in sağlık durumu ile ilgili bilgi alan Aras, ihtiyaçları olduğu zaman çağrı merkezini araması halinde Bodrum Belediye ekiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğini anlattı.

    4

    Aras, evinde kalan tüm büyüklerinin yanında olduğunu ve 24 saat Belediye ekiplerinin hizmet verdiğini Girik’e açıkladı.

    Girik ise tüm halkın bu çağrıya kulak vermesini, özellikle yaşlı kesimin kesinlikle evden çıkmaması gerektiğini dile getirdi.

    5

    Girik, ülkenin zor günlerden geçtiğini belirterek kurallara uyulması gerektiğini, yoksa bu virüsün daha da çok yayılabileceğini söyledi.

    6

    Öte yandan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Fatma Girik'in sohbet ederken uyulması gereken kurallardan biri olan konuşma mesafesine de dikkat ettikleri görüldü.