Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Festivallere giderken yanınıza alacağınız teknolojik ürünler

    Festivallere gitmek keyifli ama bir o kadar da yorucu bir hadise.Her sene dünya çapında milyonlarca insanın katılımıyla irili ufaklı yüzlerce festival yapılıyor. Bunların büyük bir kısmı birkaç gün süren festivaller veçoğunluğu da şehir dışında düzenleniyor. Evinizden kilometrelerce uzaklaşıp gittiğiniz festival deneyiminizin problemsiz ve daha da eğlenceli geçmesi yanınıza alacağınız hayat kurtarıcı teknolojik eşyalarla mümkün olabiliyor. İstanbul Bilişim festival boyunca yanınızda götürmenizde fayda olan teknolojik cihazları sıraladı.

    Taşınabilir şarj aleti

    Festivaldeyken plajda, açık havada ve dışarıda olma ihtimaliniz yüksek. Cep telefonu şarjınız bittiğinde zor durumda kalabilirsiniz. Bugün piyasada taşınabilir şarj cihazlarının çeşitli versiyonları var. Taşınabilir USB şarj cihazları, sürekli online kalma isteğini karşılıyor.

    REKLAM

    Aksiyon kamerası

    Sahnede sevdiğiniz grupları dinlerken anı ölümsüzleştireceğiniz aksiyon kameraları birçok açıdan kayıt yapabildiği gibi eğlenceli görüntüler oluşturuyor.

    Gürültüyü engelleyen kulaklık

    Bu aksesuar da huzurlu bir festival için almanız gerekenler listesinde. Uçak yolculuğundan plajdaki istenmeyen müzik ve seslere kadar pek çok alanda işinize yarayabilir. Bu tarz kulaklıklarda pasif ve aktif gürültü engelleme özelliği var.

    Koruyucu kılıflar

    Cihazları dış etkenlere karşı koruyorlar. Telefon, tablet, dizüstü, MP3 çalar, elektronik kitap okuyucusunun düşme, çizilme olasılığını en aza indiriyorlar. Kılıf seçiminde mümkün olduğunca fermuarlı ve çıt çıtlı olmamasına dikkat edin. Ekranın çizilmesini önleyen jelatinler de önemli.

    REKLAM

    Taşınabilir hoparlör

    Sahne sonrası için güzel bir cihaz. Son modelleri Bluetooth teknolojisiyle destekleniyor ve hatta USB vasıtasıyla diğer cihazları şarj etmenizi sağlayanları da var. Müziğinizi yanınızda götürmenizi sağlıyor.

    E-kitap okuyucu

    Tabletiniz yanınızda olsa da bazı insanlar için kitapları e-kitap okuyucusundan okumak daha önemli. Özellikle uzun giden pil ömürleri tercih edilmelerinde etkili. Son model kitap okuyucuları bir aya kadar gidebilen pil ömrüne sahipler.

    Cepte WI-FI

    İçindeki Sim kartla 3G interneti kablosuz bağlantıya çeviren yeni cihazlar sizi devamlı online tutabilir.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ