BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ!
haber,kaynak, etkinlik, konu, yazı vb.
LİSTELE
PAYLAŞ
Haber/makale'yi paylaşmak için aşağıdaki sosyal hesaplardan birini kullabilirsiniz!

Frankfurt Türk Film Festivali'nin açılış filmi 'Ayla' olacaktı. Ancak, filmin yapımcısı Mustafa Uslu, Frankfurt Türk Film Festivali’nden filmi çekti. Son anda verilen bu karar üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Dairesi Başkanlığı devreye girdi, ancak karar değişmedi. Festival yönetimi yapımcı Uslu'ya tepki gösterdi...

Açılışta Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Hessen Eyalet Bilim Bakanı Boris Rhein, yönetmenler Reis Çelik, Hasan Fehmi Yaşar, Atalay Taşdiken, sanatçılar Mahmut Cevher, Abdurrahman Keskiner ile Gökhan Mumcu, eyalet meclisi milletvekilleri İsmail Tipi, Mürvet Öztürk, Turgut Yüksel de yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Dairesi Başkanlığı’nın da devreye girmesine rağmen Uslu’nun kararından vazgeçmediğini belirten Festival Başkanı Sıtkı, “Bu davranış ahlaki değildir. Buradaki emeğe ve sinemaseverlerine büyük saygısızlık. 12’ye 5 kala böyle bir yaptırım kabul edilemez bir durum” dedi.

Ayla gösterilemeyince Antalya Film Festivali’nde En İyi Film Ödülünü alan ‘Babamın Kanatları’ festivalin açılış filmi oldu.Bu arada bazı seyirciler, Ayla’nın gösterimden çekilmesini protesto ederek sinema salonundan ayrıldı.

Gün içerisinde Ayla'nın basın danışmanlarından gelen açıklamadaysa şu ifadeler kullanıldı "Ayla filmimizin Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nin açılış değil kapanış filmi olması yönündeki arzumuzu; sebepleriyle birlikte; festival komitesine ilettik. Ancak komite, filmimizi festivalin açılış filmi olarak göstermekte ısrar etmişlerdir. Ayla, 7 Aralık’ta Avrupa ve Asya’da gösterime girecektir. Filmimizin haklarını korumak ve gişesine zarar vermemek adına yurtdışı distribütörümüzle birlikte verdiğimiz ve Frankfurt Türk Filmleri Festivali yetkililerine ilettiğimiz duruma anlayış gösterilmemiş, kamuoyunda olumsuz algı yaratılmıştır. Festivalde Ayla’yı izlemeye giden seyircileri de mağdur etmişlerdir. Bizlerin dışında gelişen bu durum için izleyicilerimizden özür dileriz. Bütün festival yöneticileri filmimizi göstermek istiyorlar bunu anlıyor kendilerinin de bizi anlamalarını rica ediyoruz. Yoğun bir vizyon ve halkla ilişkiler (PR) dönemi içerisindeyiz. Bu nedenle yayın, halkla ilişkiler ve vizyon stratejilerimize saygı duyulmasını rica ederiz."

 

YORUM YAP 7
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
300
  • Misafir 28 Kasım 2017 Salı 19:14 inanilmaz! nasil şimardılar anında.
  • Misafir 28 Kasım 2017 Salı 18:55 Adamlar haklı
  • Misafir 28 Kasım 2017 Salı 17:37 Okumadan etmeden sebep sebep diye yorumlar atanlara hayranım
  • Misafir 28 Kasım 2017 Salı 17:15 sebep
  • Misafir 28 Kasım 2017 Salı 20:09 Okuyun sevgili arkadaşlar üç satır okuyun ölmezsiniz.
  • Misafir 28 Kasım 2017 Salı 17:14 sebep
  • Misafir 28 Kasım 2017 Salı 17:10 Doğru yapmiş adamlar emek vermiş önce karşiliğini almali..
300