Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Skandal! O sütlerde ölümcül bakteri şoku... Sağlık Haberleri

    Fransa'da bir sağlık araştırma enstitüsü yaptığı açıklamada, 2006 ile 2017 yılları arasında, Fransız süt ürünleri şirketi Lactalis fabrikası bağlantılı olarak, 25 bebeğe salmonella bakterisi bulaştığını açıkladı.

    Reuters'ın haberine göre; Salmonella gözetiminde Fransa'nın referans merkezi olan Pastör Enstitüsü, 2017'de 38 vakaya 25 tane daha eklendiğini açıkladı. 2005'de ise bebekler için üretilen bu sütlerden 141 bebeğe salmonella agona virüsübulaştığıaçıklandı.

    Lactalis şirketinin CEO'su bir gazeteye verdiği röportajda şunları söyledi: "Lactalis, 2005 yılından beri salmonellalıbebek sütüüretiyor olabilir. Ancak geçen yıl bu sütleri içen bebekler hastalandıktan sonra Fransa ve çevresinde bulunan 12 milyonkutu süt geri toplandı" dedi.

    REKLAM

    SALMONELLA NEDİR?

    Salmonella, gıda zehirlenmelerinin en yaygın nedenlerinden biri olan bir grup bakterinin adıdır. Salmonella bakterisinin neden olduğu enfeksiyon ileri seviyede ishal, ateş, titreme, abdominal rahatsızlık ve kusmaya neden olur. Enfeksiyon, önlem alınmaması durumunda çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf insanlar için ölümcül sonuçlar doğurabilir.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ