Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu GELİYOR| Son dakika YAĞMUR geliyor! 23 Ocak HAVA DURUMU - İstanbul - Ankara
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Hava durumu bugün nasıl? Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen yine de dışarı da işi olanlar bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. Merak edilip araştırılan sorunun cevabı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 Ocak hava durumu son dakika tahmin raporunun yayınlanmasının ardından belli oldu. Peki, bugün hava durumu İstanbul, Ankara ve İzmir ile diğer illerimizde nasıl? Merak edip araştıranlar için güncel hava durumu raporunu haberimizde derledik. İşte, merak edilip araştırılan detaylar...

    23 OCAK HAVA TAHMİNİ - YUT GENELİ

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir'in batısı, gece saatlerinden sonra İstanbul'un batısı ile Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde, yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

    Hava sıcaklığının ise iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

    REKLAM

    Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

    FIRTINA, BUZLANMA ve DON OLAYI UYARISI

    İç ve doğu kesimlerde, yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    Rüzgarın; Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    MARMARA

    Parçalı, batısının çok bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir'in batısı ile zamanla Edirne ve Kırklareli çevreleri ile gece saatlerinden sonra İstanbul'un batı kesimlerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın bölgenin batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

    EDİRNE °C, 15°C

    Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

    İSTANBUL °C, 15°C

    Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı yağmur ve sağanak yağışlı

    KOCAELİ °C, 18°C

    Parçalı ve az bulutlu

    REKLAM

    EGE

    Parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege'nin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

    A.KARAHİSAR °C, 9°C

    Parçalı ve az bulutlu

    İZMİR °C, 14°C

    Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

    KÜTAHYA °C, 7°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    AKDENİZ

    Az bulutlu, Batı Akdeniz'in parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kıyılarının, gece saatlerinden sonra Antalya'nın merkez ilçelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

    ADANA °C, 16°C

    Az bulutlu

    ANTALYA °C, 16°C

    Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyıları, gece saatlerinden sonra merkez ilçeleri yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

    HATAY °C, 12°C

    Az bulutlu

    REKLAM

    İÇ ANADOLU

    Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinden kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

    ANKARA °C, 8°C

    Parçalı ve az bulutlu

    ESKİŞEHİR °C, 8°C

    Parçalı ve az bulutlu

    KONYA °C, 9°C

    Parçalı ve az bulutlu

    BATI KARADENİZ

    Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

    BOLU °C, 9°C

    Parçalı ve az bulutlu

    KASTAMONU °C, 6°C

    Parçalı ve az bulutlu

    ZONGULDAK °C, 18°C

    Parçalı ve az bulutlu

    ORTA ve DOĞU KARADENİZ

    Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır

    AMASYA °C, 10°C

    Parçalı ve az bulutlu

    SAMSUN °C, 16°C

    Parçalı ve az bulutlu

    TRABZON °C, 14°C

    Parçalı ve az bulutlu

    REKLAM

    DOĞU ANADOLU

    Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır

    ERZURUM °C, -8°C

    Parçalı ve az bulutlu

    KARS °C, -9°C

    Parçalı ve az bulutlu

    VAN °C, -1°C

    Parçalı ve az bulutlu

    GÜNEYDOĞU ANADOLU

    Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

    DİYARBAKIR °C, 6°C

    Az bulutlu ve açık

    GAZİANTEP °C, 9°C

    Az bulutlu ve açık

    ŞANLIURFA °C, 11°C

    Az bulutlu ve açık

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kerem Hançer
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ