Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Suriye'nin İdlib kentinde rejim birliklerine ait savaş uçaklarından atılan varil bombası nedeniyle iki bacağını, sağ el parmaklarını, gözlerini ve işitme yetisini kaybeden 27 yaşındaki Mamun Halid Nasır, yaşamını yatağa mahkum şekilde sürdürüyor. Nasır'ın 5 yaşındaki kızı Gözyaşı, "Türkiye'deki doktorlara sesleniyorum, benim gözlerimi alıp babama verin. O görsün ve beni sevsin. Allah onu başımızdan eksik etmesin" sözleriyle babasına sevgisini dile getiriyor.

Ülkelerindeki iç savaşta hayatını kaybedenlerin yanı sıra savaş uçaklarından atılan varil bombaları birçok Suriyeliyi yatağa mahkum bırakıyor. İdlib kentinde rejim birliklerine ait savaş uçakları tarafından atılan varil bombasının hedefi olan 27 yaşındaki Mamun Halid Nasır, olayda iki bacağını, sağ el parmaklarını, gözlerini ve işitme yetisini kaybederek yatağa mahkum kaldı.

Yaklaşık 1 yıl önce varil bombasının hedefi olan Nasır, 1,5 ay önce 5 çocuğu, eşi ve annesiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığındı. Acıları bedeninde taşıyan Nasır, yaşadığı olay yüzünden konuşamıyor.

Anne Vaffa Avvad (49), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'deki savaşın evladını yatağa mahkum bıraktığını söyledi. Avvad, "Evladım daha bir yıl öncesine kadar, herkes gibi yürüyebiliyor, konuşabiliyor ve duyabiliyordu. Ancak şimdi yatağa mahkum kaldı" dedi.

Oğlunun 5 çocuğu olduğunu anlatan Avvad, "Onların tüm ihtiyaçlarını zor da olsa karşılamaya çalışıyoruz. Çevredeki insanlar bize zaman zaman destek oluyor. Suriye'de daha fazla kalmak istemedik. Orası her gün evladımın acısıyla beni yakacaktı. Biz Reyhanlı'ya gelerek can güvenliğimizi sağlamak istedik" diye konuştu.

"BABAMA GÖZLERİMİ VERMEK İSTİYORUM"

Varil bombasıyla hayatı kararan Mamun Halid Nasır'ın 5 yaşındaki kızı Gözyaşı Nasır, babasına gözlerini vermek istiyor. "Babamı çok seviyorum" diyen Nasır, doktorlara seslenerek şunları söyledi:

"Onun böyle olmasına çok üzülüyorum. Benim babam görmüyor, beni göremiyor bunun için çok üzülüyorum. Sesimi duyun, benim gözlerimi alıp babama verin. O görsün ve beni sevsin. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Babamı çok seviyorum."

AA