Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde Van Gölü'ne giren iki kardeşten 8 yaşındaki Tolga Güney boğularak öldü, kendisinden 1 yaş büyük olan ağabeyi ise yanlarında bulunan arkadaşlarının bağırıp yardım istemesi üzerine son anda kurtarıldı.

Olay, İlçenin Selçuklu Mahalesi'nde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Okuldan çıktıktan sonrda evlerine dönen Tolga ve ağabeyi Muhammet Mustafa Güney, sınıf arkadaşları Ümmü Gülsüm Soylu ile birlikte Devlet Hastanesi yakında bulunan Van Gölü kıyısına geldi.

2 kardeş burada burada soyunup henüz suyu çok soğuk olan Van Gölü'ne girdi. İddiaya göre suyun soğukluğuna dayanamayan 8 Yaşındaki Tolga, bir süre sonra sulara gömülürken, ağabeyi ise yakınında bulunan kaya parçasına tutundu.

KIZIN ÇIĞLIKLARINI DUYDULAR
Yaşananları gören kıyıdaki Ümmü Gülsüm'ün yardım çığlıkları yakında bulunan Devlet Hastanesi'nde de duyuldu. Bunun üzerine bölgeye 112 Acil Sağlık Ekipleri sevk edildi. Kaya parçasına tutunan ve soğuk su yüzünden şoka giren Muhammet Mustafa Güney, ekipler tarafından kurtarılıp hastaneye ulaştırılırken, kardeşi Tolga Güney'in ise cansız bedeni sudan çıkartıldı. 

DHA