Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) tarafından "bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddiasıyla ilgili olarak partiden ihraç edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bugün gerçekleştirilen CHP Grup Toplantısı'nı izledi.

Nazlıaka, saat 13.30'de gerçekleşen toplantı öncesi salona gelerek, ön sıralardan birine oturdu. Nazlıaka'nın salona gelişi sırasında ise bazı partililer duruma tepki gösterdi.

İzleyiciler arasında yer alan 20. Dönem Sivas Milletvekili Mahmut Işık, Nazlıaka'nın toplantıya giremeyeceğini belirterek, "YDK kararına göre gruba giremez." dedi.

"Genel Başkan izin verse de mi giremez?" sorusu üzerine Işık, "Giremez. O zaman Genel Başkan da suç işliyor demektir. 3 ay da bunu konuşturacaklar. Böyle bir şey olabilir mi? Ben genel başkanın bilgisi olduğunu düşünmüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Işık, Kılıçdaroğlu'nun grup salonuna gelişi sırasında da tepkisini sürdürdü. Ayağa kalkarak, Nazlıaka'nın salona giremeyeceğini dile getiren Işık, ardından da grubu terk etti. Işık, salon dışında da tepkisini sürdürdü.

Öte yandan gazetecilerin soru yönettiği Nazlıaka ise "Demeç vermeyeceğim, bugün sadece izlemeye geldim." diye konuştu. Nazlıaka'nın Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde grubu izlediği ifade edildi ancak bu iddia parti yetkilileri tarafından doğrulanmadı.

CHP YDK, ay başında gerçekleştirdiği toplantısında, "bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddiasıyla ilgili olarak Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın oy çokluğu ile partiden kesin ihracına karar vermişti.

YDK'nın kararının ise henüz Nazlıaka'ya ulaşmadığı öğrenildi.

AA