Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

2. Dönem TEOG sınavı için öğrenciler hazırlık içinde. Ortaöğretim öğrencilerinin girdikleri TEOG sınavına az bir süre kaldı. Peki TEOG sınavı ne zaman? 2. Dönem TEOG sınavı ile ilgili merak edilen soruların yanıtını haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz...

2. DÖNEM TEOG SINAVI NE ZAMAN?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş(TEOG) 2. Dönem sınavı için kolları sıvayan öğrenciler, bu sınavın ne zaman yapılacağını araştırmaya başladılar. Ortaöğretiö öğrencilerinin girdikleri TEOG 2. dönem sınavları, 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak. Bu sınavın mazereti ise 14-15 Mayıs 2016'da gerçekleştirilecek. 2'inci dönem TEOG sınavı sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması bekleniyor.

TEOG NEDİR?

Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı(TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır. Öğrenciler TEOG'da, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava tabi tutulmaktadır.

1 MİLYON 174 BİN 427 ÖĞRENCİ SINAVA GİRECEK

Nisan ayında ortaokul 8. sınıfta okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrenci iyi bir liseye yerleşebilmek için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarına girecek. Bu sınavların sonuçları liselere yerleştirmelerde kullanılacak.

TEOG sınavları Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi olmak üzere 6 dersten yapılıyor. İki yıldır TEOG sınavlarındaki soruları, değişik illerdeki devlet okullarında görevli öğretmenler hazırlıyor. Bu yılın sorularını 83 öğretmen hazırladı.