Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Üzerine rögar kapağı düşen işçiyi arkadaşları 2 kilometre taşıdı

    Hakkari'nin Otluca Köyü'ndeki Golan Mevkii'nde kente gelen su şebekesi hattında meydana gelen arızayı gidermeye çalışan bir işçi üzerine rögar kapağı düşünce yaralandı. Araçların çıkamadığı yolda ekip arkadaşlarının sırtında taşıdığı yaralı işçin Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'na ait ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

    Hakkari'ye 15 kilometre uzaklıktaki kentin içme suyunu besleyen Otluca Köyü Golan şebeke hattında arıza meydana geldi. Arızanın giderilmesi için bölgeye Hakkari Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri yönlendirildi. Ekipler, kar nedeniyle yol kapalı olunca 2 kilometre yürüyüp bölgeye ulaşıp çalışmalara başladı.

    Çalışmalar sırasında üzerine rögar kapağı düşen 5 çocuk babası Süleyman Güçdoğan ağır yaralandı. Güçdoğan, ekip arkadaşları tarafından sırtlarında 2 kilometre taşınarak, bölgeye çağrılan Hakkari Dağ ve Komando Tugayına ait amblunasla bildirildi. Burada ilk müdahalesi yapılan Güçdoğan Hakkari Devlet Hastanesi Acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı.

    Hakkari Belediye Eş Başkan Vekilleri Fatma Yıldız, HDP Hakkari il Eş Başkanı Metin Besi ve yakınları da hastaneye gelerek Güçdoğan'ın sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ