Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Başbakan Binali Yıldırım, 65'inci Hükümet'in üyeleriyle beraber Anıtkabir'i ziyaret etti. Yıldırım ve hükümet üyeleri, Aslanlı Yol'dan yürüdü, daha sonra mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Başbakan Yıldırım ve beraberindeki bakanların Misak-ı Milli Kulesi'ne geçişi sırasında Anıtkabir merdivenlerinde nöbet tutan askerlerden biri baygınlık geçirdi. Askere ilk müdahaleyi Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptı.

Başbakan Yıldırım, 65'inci Hükümet üyeleriyle Aslanlı Yol'dan yürüyerek Anıtkabir'e geldi. Başbakan Yıldırım'ın Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Yıldırım başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirerek, Misak-ı Milli Kulesi'ne yürüdü.

Başbakan Yıldırım, başbakan yardımcıları ve bakanların Misak-ı Milli Kulesi'ne geçişi sırasında Anıtkabir merdivenlerinde nöbet tutan askerlerden biri baygınlık geçirerek yere düştü. Başbakan Yıldırım, yürüyüşü durdururken, baygınlık geçiren askere ilk müdahaleyi Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptı.

Askere yapılan müdahalenin ardından Yıldırım ve beraberindeki bakanlar Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Başbakan Yıldırım, Misak-ı Milli Kulesi'nden ayrıldıktan sonra basın mensuplarının baygınlık geçiren askerle ilgili sorunu yanıtlayarak, askerin tansiyonunun düştüğünü söyledi. Yıldırım, ayrıca askere ilk müdahaleyi Sağlık Bakanı Akdağ'ın yaptığını bildirdi.

 

DHA