Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şehit Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye'nin Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazesi, Fatih Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Burada tabuta sarılan şehidin eşi Seher Üye, "Evimin direği gidiyor, ne olur götürmeyin. Ben seni yere göğe sığdıramadan sen nasıl tabutlara sığdın aşkım." diyerek ağladı.

Şehidin annesi Fatma, babası Süleyman, kardeşleri Kasım ve Kübra Üye de tabuta sarılarak gözyaşı döktü.Babaevinde helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi, İmaret Camisi'ne götürüldü. Camiye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Tören boyunca şehidin kardeşleri Kübra ve Kasım Üye birbirinin elini tuttu. Şehidin naaşı, vatandaşlar tarafından bir süre omuzlarda taşınarak, ambulansa konulduktan sonra mezarlığa götürüldü.

Seher Üye, omuzlarda taşınan eşinin tabutuna dokunarak, gözyaşı döktü.İl Müftüsü Şükrü Kabukçu'nun kıldırdığı namazın ardından şehidin cenazesi, Afyonkarahisar Asri Mezarlığı içerisindeki Hava Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.Bingöl'de merkeze bağlı Ortaçanak köyü kırsalında, dün terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Uzman Çavuş Kerim Üye (26) şehit olmuştu.

AA